Завантажити ще

Зеленський приїхав в Охтирку у річницю її оборони, щоб вручити відзнаку міста-героя

Зеленський приїхав в Охтирку у річницю її оборони, щоб вручити відзнаку міста-героя

Президент Володимир Зеленський приїхав у Сумську область, щоб вручити почесну відзнаку міста-героя владі Охтирки та взяти участь у заходах із нагоди річниці оборони. Статус міста-героя Охтирка отримала завдяки указу президента від 24 березня разом із Бучею, Ірпенем та Миколаєвом. Відзнаку з рук президента отримали міський голова Павло Кузьменко, голова ВЦА та міський комендант.

- Для мене честь – вручити сьогодні Охтирці почесну відзнаку міста-героя, міста-захисника, міста-переможця. На Сумщині, у нашій Охтирці, ми вшановуємо справжню козацьку хоробрість і незламність наших людей – наших героїв, усіх українців та українок. Тих, хто бився тут за своє місто, за свою землю й тим самим за всю нашу державу – державу Україна. Тих, хто знищував російські колони тут і тим самим ламав увесь ворожий задум проти України, проти українського народу. Тих, хто допомагав одне одному в Охтирці, у сусідніх містах, містечках, селищах навесні минулого року й тим самим відвоював у ворога час для багатьох українських весен, - заявив президент.

До початку повномасштабного вторгнення в Україні були лише чотири міста з таким статусом - Севастополь, Керч, Одеса та Київ. У ході російсько-української війни звання "Місто-герой" отримали Волноваха, Гостомель, Маріуполь, Харків, Херсон, Чернігів, Буча, Ірпінь, Миколаїв.