21 травня
Завантажити ще

Парламент Ісландії визнав Голодомор геноцидом українського народу

Парламент Ісландії визнав Голодомор геноцидом українського народу
Фото: twitter.com/thordiskolbrun

Президент України Володимир Зеленський подякував Ісландії за визнання Голодомору геноцидом українського народу.

- Вдячний Ісландії за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу, за вшанування пам'яті мільйонів українців, убитих московським режимом. Це чіткий сигнал: такі злочини не залишаються безкарними. І не мають строку давності, - написав він у твітері.

23 березня міністр закордонних справ Ісландії та член парламенту Тордіс Колбрун повідомила, що сьогодні Альтинг визнав штучний голод зими 1932–1933 років геноцидом, здійсненим тоталітарним урядом у Москві проти народу України.

- У листопаді я відвідала меморіал жертв Голодомору в Києві. Це було зворушливе нагадування про жахливий злочин, - написала вона у своєму твітері.

Народний депутат від "Слуги народу" Марія Мезенцева зазначила у своєму телеграм-каналі, що в травні на Саміті Ради Європи в Рейк‘явіку голови урядів 46 країн обговорять майбутній Спецтрибунал щодо Росії та компенсаційний механізм за нанесені Україні збитки.

Станом на лютий 2023 року Голодомор офіційно визнали геноцидом українського народу 25 країн світу і Європейський парламент.

Новини по темі: голодомор Ісландія геноцид