Завантажити ще

Косово ввело санкції проти «Вагнера»: побоюються, що ПВК діє в регіоні

Косово ввело санкції проти «Вагнера»: побоюються, що ПВК діє в регіоні
Фото: t.me/DIUkraine

Уряд Косова приєднався до санкцій США проти російської ПВК «Вагнера». Як повідомляє Euractiv, де-факто країна назвала ПВК транснаціональною злочинною організацією.

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти «Вагнера» у січні. Прем’єр-міністр Косова Альбін Курті повідомив про приєднання країни до цього рішення, заявивши, що найманці «загрожують і підривають суверенітет і територіальну цілісність України». В свою чергу віцепрем'єр-міністр країни Беснік Біслімі додав, що санкції США спрямовані на зменшення можливостей Росії вести війну проти України.

- З цієї причини міністерство закордонних справ і діаспори Косова пропонує доповнити та внести зміни до рішення уряду Косова щодо виконання міжнародних санкцій, запроваджених США, які реалізуються нашою республікою щодо міжнародних зобов’язань проти групи «Вагнера», а також їхніх партнерів та інших компаній, які підтримують російську військову кампанію, – сказав Біслімі.

За даними видання, причини для Косова накласти санкції на ПВК «Вагнера» також можуть походити від активності групи на Західних Балканах.

Напередодні  аналітики Інституту вивчення війни дійшли висновку, що найближчими тижнями "Вагнер" може втратити більшу частину найманців з числа завербованих в'язнів, тому що у них закінчуються шестимісячні військові контракти. 

 

Новини по темі: Косово ПВК Вагнер