8 червня
Завантажити ще

ISW: Найближчим часом "Вагнер" залишиться без більшості в'язнів-найманців

ISW: Найближчим часом
Фото: ІGOR RUSSAK/REUTERS

Найближчими тижнями ПВК "Вагнер" може втратити більшу частину найманців з числа завербованих в'язнів, тому що у них закінчуються шестимісячні військові контракти. Про це йде мова у свіжому звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

За даними інституту, за оцінками Міністерства оборони Великої Британії, тисячі засуджених "вагнерівців" були завербовані восени 2022 року. Вони будуть помилувані і звільнені, оскільки ПВК, схоже, дотримується своєї обіцянки звільняти засуджених після шести місяців служби. Як приклад аналітики привели 27 січня, коли Путін здійснив превентивне помилування російських засуджених, які беруть участь у бойових діях в Україні.

- Заява Кремля збігається з хронологією, коли Путін вирішив повністю дистанціюватися від засновника "Вагнера" Євгена Пригожина після захоплення Соледара у Донецькій області 12-13 січня.  Кремль, ймовірно, навмисно санкціонував оприлюднення інформації про дострокове помилування, щоб заохотити більше засуджених "Вагнера" звільнитися після закінчення терміну їхніх контрактів і ще більше послабити сили ПВК Пригожина, – вважають експерти ISW.

В Міноборони Великобританії прогнозують, що відтік засуджених погіршить кадровий дефіцит "Вагнера", оскільки Кремль заблокував ПВК можливість надалі набирати ув'язнених.