Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
20 квiтня
Завантажити ще

Байден, як і раніше, не вважає, що Путін думає про використання ядерної зброї

Байден, як і раніше, не вважає, що Путін думає про використання ядерної зброї
Фото: ABC News

Володимир Путін не думає про використання ядерної зброї, зупиняючи участь у договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь ( СНО-3 ). Таку думку президент США Джо Байден висловив у коментарі американському каналу ABC News.

– Це велика помилка. Це не дуже відповідально. Але я не читаю в цьому те, що він думає про використання ядерної зброї чи чогось такого роду, - заявив Байден ведучому Девіду Муіру.

Президент США додав, що "ми зможемо це виправити". Байден дав інтерв'ю для програми "Світові новини сьогодні ввечері з Девідом Муіром" у президентському палаці у Варшаві, перш ніж вилетіти до Вашингтона. Американський лідер провів у Польщі з офіційним візитом три дні.

Президент Росії Володимир Путін заявив про припинення участі у договорі про скорочення ядерного озброєння 21 лютого під час послання до Федеральних Зборів. Міноборони та Росатом мають забезпечити готовність до випробувань ядерної зброї. Путін заявив, що НАТО хоче дістатися ядерних об'єктів РФ. 

Це єдиний великий ядерний договір Росії зі США, що залишився. Його підписали у 2010 році президенти Барак Обама та Дмитро Медведєв. 2021-го угоду продовжили до 2026 року. СНО встановлює обмеження на кількість ядерної зброї США та РФ, передбачає взаємні інспекції ядерних об'єктів.

У жовтні 2022 року Джо Байден в інтерв'ю CNN засумнівався, що Володимир Путін застосує ядерну зброю. У листопаді газета The Wall Street Journal повідомила, що радник президента США Джейк Салліван розмовляв із російськими чиновниками, щоб попередити Кремль про наслідки застосування ядерної зброї.