Завантажити ще

Байден в інтерв'ю CNN засумнівався, що Путін застосує ядерну зброю

Байден в інтерв'ю CNN засумнівався, що Путін застосує ядерну зброю
Фото: Sarah Silbiger for CNN

Джо Байден дав інтерв'ю CNN, воно практично повністю було присвячене Україні. Президент США припустив, що Росія не застосує ядерну зброю в Україні і розповів, про що готовий був би говорити з Володимиром Путіним.

Про ядерну зброю

Президент США відмовився роз'яснити, як саме відреагує Вашингтон, якщо президент Росії Володимир Путін застосує тактичну ядерну зброю в Україні. Він лише зазначив, що «Пентагон не треба було просити» розібратися із цим. За словами Байдена, Міноборони розробило сценарії.

- Це обговорювалося, але я не вдаватимуся в подробиці. З мого боку було б безвідповідально говорити про те, що ми робитимемо чи не робитимемо, - сказав американський лідер.

У той же час, президент США не думає, що Путін це зробить. Він пояснив свої слова про те, що ризик «ядерного Армагеддону» досяг найвищого рівня за останні 60 років.

- Все, що я хотів сказати, це те, що це може призвести до просто жахливого результату. І не тому, що хтось має намір перетворити це на світову війну або щось таке, а просто може статися прорахунок, ніхто не може бути впевнений, що станеться і може закінчитися Армагеддоном.

Джо Байден назвав безвідповідальним те, що світовий лідер однієї з найбільших ядерних держав світу каже, що він може застосувати тактичну ядерну зброю. За словами президента, навіть загрози мають дестабілізуючий ефект.

Про зустріч із Путіним

На запитання, чи зустрінеться Байден із Путіним на саміті «Великої двадцятки» наступного місяця в Індонезії, президент сказав, що “це залежатиме від того, про що саме він хоче поговорити”. Якщо президент Росії захоче обговорити ув'язнену в російську в'язницю зірку американського баскетболу Брітні Грінер, він буде відкритий для розмови.

- Я думаю, що він скоїв військові злочини. І тому я не бачу сенсу зустрічатися з ним зараз, – додав він.

Про цілі Путіна в Україні

Джо Байден назвав Володимира Путіна «раціональним гравцем», який «цілком прорахувався», вторгнувшись в Україну. Путін помилково вважав, що українці підкоряться російському вторгненню і зустрінуть його з розкритими обіймами.

- Якщо ви послухаєте промову, яку він сказав після того, як ухвалили це рішення, він говорив про ідею – він має бути лідером Росії, який об'єднує всіх російськомовних. Я думаю, що це ірраціонально, – сказав президент США.