2 жовтня
Завантажити ще

WSJ: про наслідки застосування ядерної зброї Салліван попередив Патрушева й Ушакова

WSJ: про наслідки застосування ядерної зброї Салліван попередив Патрушева й Ушакова
Фото: president.gov.ua

Джейк Салліван розмовляв із російськими чиновниками, щоб попередити Кремль про наслідки застосування ядерної зброї. Про це повідомила американська газета The Wall Street Journal.

За інформацією видання, радник президента США з національної безпеки провів конфіденційні бесіди з радником президента Росії із зовнішньої політики Юрієм Ушаковим та секретарем Ради безпеки Миколою Патрушевим. Ушаков працював послом у Вашингтоні, і колишні та нинішні офіційні особи США вважають його провідником до російського лідера.

Офіційні особи заявили, що цілями Саллівана було захиститися від ризику ескалації та тримати канали зв'язку відкритими. Востаннє Білий дім публічно підтверджував дзвінок між Джейком Салліваном та Патрушевим у березні.

Декілька офіційних осіб США заявили, що Салліван наполягає на встановленні лінії зв'язку з Росією, хоча інші високопосадовці вважають, що переговори в нинішніх умовах не будуть плідними. Наразі американо-російські відносини перебувають на найнижчому рівні з часів закінчення холодної війни.

У вересні Джейк Салліван сказав американським журналістам, що США попередили Кремль про "катастрофічні" наслідки за застосування ядерної зброї. До Москви це донесли "чітко і докладно, окремо, на дуже високому рівні".

Новини по темі: Білий Дім ядерное оружие