Завантажити ще

Глава Пентагону на "Рамштайні-9": Ми допоможемо Україні під час весняного контрнаступу

Глава Пентагону на
Фото: twitter.com/USNATO

Союзники допоможуть Україні просуватися під час весняного контрнаступу. Про це міністр оборони США Ллойд Остін заявив, відкриваючи дев'яте засідання у форматі "Рамштайн", повідомляє Інтерфакс-Україна.

- Ця Контактна група чітко свідчить про те, що ми продовжуватимемо підтримувати боротьбу України за свободу у довгостроковій перспективі. І ми допоможемо Україні просуватися під час весняного контрнаступу. З єдністю і терміновістю ми продовжимо надавати обіцяну Україні підтримку, - сказав він.

Глава Пентагону повідомив, що сім країн – Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди – працюють разом над наданням Україні бойових танків Leopard.

- Але нам все ще багато потрібно зробити разом. Ми маємо посилити нашу увагу. Україна має термінові вимоги, щоб допомогти їй у цей критично важливий момент, – додав Остін.

Він наголосив, що мета Контактної групи не лише надати зброю, а й забезпечити довготривалі можливості. Країни сьогодні продовжуватимуть говорити про синхронізацію допомоги Україні та обговорюватимуть тему промислових ініціатив для безперервності підтримки.

- Кремль усе ще робить ставку на те, що зможе нас перечекати. Але за рік ми єдині, як і раніше, – заявив Ллойд Остін.

У місії США в НАТО заявили, що Контактна група з оборони України зібралася у вирішальний момент у боротьбі України за самооборону.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед зустріччю сказав журналістам, що питання надання Україні винищувачів "зараз не найактуальніше". За його словами, зараз конче необхідно виконати те, що вже було обіцяно. Поставити бронетранспортери, бойові машини піхоти та танки, а також забезпечити наявність боєприпасів. Водночас Столтенберг зазначив, що тип підтримки, яку союзники надають Україні, змінювався та розвивався з часом. І він продовжуватиме змінюватись і розвиватись у міру розвитку війни.

– І ми не бачимо ознак того, що президент Путін готується до миру. Ми бачимо протилежне, він готується до нової війни, нових наступів і нових атак, - заявив генсек НАТО.

Засідання у форматі "Рамштайн" під головуванням США за участю 50 країн розпочалося у штаб-квартирі НАТО. Міністр оборони України Олексій Резніков перед засіданням провів двосторонні зустрічі з міністром оборони США Ллойдом Остіном та міністром оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен.

Фото: twitter.com/SecDef

Фото: twitter.com/SecDef