20 березня
Завантажити ще

Офіс Генпрокурора повідомив про підозру керівника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина

Офіс Генпрокурора повідомив про підозру керівника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина
Фото: ТАСС

Офіс Генпрокурора повідомив про підозру керівника приватної військової компанії «Вагнер» Євгена Пригожина. Про це на своїй сторінці в фейсбуці повідомив Генеральний прокурор України Андрій Костін.

- Час припиняти криваві гастролі росіян, які прикриваються іменем відомого композитора. Офіс Генпрокурора повідомив про підозру керівнику приватної військової компанії «Вагнер».  За даними слідства, він був наділений повноваженнями щодо вербування, підготовки та управління підлеглих йому осіб задля подальшого використання їх у бойових діях на території України. Все це відбувалось за повної підтримки чинного російського режиму, - написав Костін.

Він наголосив, що керівник "Вагнеру" є безпосередньо відповідальним «за тисячі воєнних злочинів», відкрито визнає свою роль у веденні війни проти України та з «дозволу кремля вирішує кадрові питання, вербуючи десятки тисяч увʼязнених».

- Раніше (глава ПВК) засуджений за розбій, сьогодні він — герой росії. Злочинна «еліта» терористичного режиму. Відповідальності не уникнуть також і пересічні «вагнерівці». Навіть ті, хто втік за кордон, - додав Костін.

Він наголосив, що прокурори вже провели допити двох таких бійців, які перебувають в ЄС.Також триває перевірка щодо причетності до воєнних злочинів ще одного учасника ПВК, який перебуває у Норвегії. Відповідний запит на проведення слідчих дій незабаром буде відправлений до норвезьких колег.