Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що десятий санкційний пакет ЄС проти Росії ухвалять до 24 лютого. Про це президент Єврокомісії сказала на пресконференції у Києві, повідомив “Інтерфакс-Україна”.
- Ми сьогодні робимо так, щоб Путін заплатив за цю звірячу війну. І до початку роковин повномасштабного наступу ми повинні мати 10-й пакет санкцій, - заявила Урсула фон дер Ляєн.
Крім того, за її словами, наразі спільно з партнерами з G7 ("Великої сімки") готується нова гранична ціна на нафту з Росії. Також президент Єврокомісії зазначила, що Росія має заплатити за руйнування, які завдала Україні.
- Вона повинна буде віддавати кошти на реконструкцію. Як це зробити, ми визначаємося, - сказала Урсула фон дер Ляєн.
We are making Putin pay for his atrocious war.
And he will have to pay for reconstruction of Ukraine.
We aim to have 10th package of sanctions in place by 24 February.
- President @vonderleyen in Kyiv #StandWithUkraine pic.twitter.com/ix2xl7nao8
Президент України Володимир Зеленський у свою чергу заявив, що Росія збільшує темп адаптації до європейських санкцій.
- Наразі ми бачимо, що санкційний темп Європи трохи сповільнився. Держава-терорист, навпаки, збільшує темп адаптації до санкцій. І треба це виправити. Ми віримо, що ми це з вами зможемо, – сказав він, звертаючись до президента Єврокомісії.
Також, за його словами, одним із найважливіших загальноєвропейських завдань щодо санкційної політики проти Росії є зменшення здатності РФ обходити вже впроваджені санкції.
- Чим швидше і якісніше це завдання виконуватиметься, тим ближче ми будемо до програшу агресії РФ, – додав Зеленський.
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн вранці у четвер повідомила, що прибула до Києва вчетверте з початку повномасштабної війни. Також із нею приїхали 15 єврокомісарів. 2 лютого у Києві проходить спільна робота Колегії Єврокомісії та уряду України. 3 лютого відбудеться саміт Україна – Європейський Союз.
22 січня журналіст Рікард Йозвяк написав у своєму твітері, що Європейський Союз планує запровадити десятий пакет санкцій проти Росії у річницю повномасштабного вторгнення. Він додав, що перегляд граничної ціни на російську нафту може відбутися на початку березня.
Нафтові санкції ЄС проти Росії набули чинності 5 грудня. Гранична ціна на нафту та нафтопродукти й мастило, що походять або експортуються з Росії, встановлена на рівні 60 доларів за барель. Вона переглядатиметься і встановлюватиметься на рівні на 5% нижче за середньоринкову ціну на російську нафту, розраховану на основі даних Міжнародного енергетичного агентства. 16 грудня ЄС погодив дев'ятий пакет санкцій проти Росії.