30 травня
Завантажити ще

Урсула фон дер Ляєн та Жозеп Боррель прибули до Києва на саміт Україна - ЄС

Урсула фон дер Ляєн та Жозеп Боррель прибули до Києва на саміт Україна - ЄС
Фото: twitter.com/vonderleyen

Урсула фон дер Ляєн та Жозеп Боррель прибули до Києва напередодні 24-го саміту Україна - ЄС. Про це вони повідомили у своєму твіттері.

Президентка Єврокомісії зазначила, що вчетверте прибула до Києва під час повномасштабного вторгнення Росії. Її зустріли віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина та посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

- Добре, що я повернулася в Київ, мій четвертий раз після вторгнення Росії. Цього разу з моєю командою комісарів. Ми тут разом, щоб показати, що ЄС стоїть поруч з Україною як ніколи. І для подальшого поглиблення нашої підтримки та співпраці, - написала Урсула фон дер Ляєн.

Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель повідомив, що прибув до Києва, щоб передати найсильніший сигнал підтримки ЄС усім українцям, які захищають свою країну.

- Допомога ЄС досягла € 50 мільярдів з початку війни Росії. Європа була об’єднана з Україною з першого дня. І все ще буде з вами, щоб перемагати та відбудовуватися, - заявив він.

До Києва для участі у спільному з українським урядом засіданні прибули 15 європейських комісарів. Список у четвер оприлюднила Європейська комісія.

- Візит є сильним символом підтримки Єврокомісією України перед неспровокованою та невиправданою агресією Росії. Зустріч між Комісією та українським урядом надасть можливість обмінятися думками щодо багатьох напрямів співробітництва між ЄС та Україною та обговорити майбутню реконструкцію, а також європейський шлях країни. Це також можливість поглибити подальшу співпрацю з Україною, - йдеться у повідомленні.

У пʼятницю, 3 лютого, у Києві почнеться 24-й саміт Україна - ЄС. Україна вперше братиме участь у статусі кандидата в члени ЄС. Попередній 23-й саміт відбувся 12 жовтня 2021 року в Києві.

Фото: twitter.com/JosepBorrellF

Фото: twitter.com/JosepBorrellF