Завантажити ще

Зеленський підписав закон про дезертирство через півтора місяця після його прийняття

Зеленський підписав закон про дезертирство через півтора місяця після його прийняття
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський підписав зміни до законодавства про посилення відповідальності військовослужбовців. Про це в середу, 25 січня, повідомив “Інтерфакс-Україна”. Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, законопроєкт № 8271 повернули до парламенту за підписом президента у вівторок, 24 січня.

У парламенті законопроєкт в цілому підтримали всі політичні сили, окрім "Голосу". Член фракції Ярослав Железняк написав у своєму телеграм-каналі, що президент підписав “скандальний закон” майже через півтора місяця після прийняття.

Верховна Рада на засіданні 13 грудня 270 голосами підтримала законопроєкт про посилення відповідальності за воєнні злочини, а також за невідкладне його підписання та направлення президенту. Його представляв начальник Генерального штабу ЗСУ Сергій Шаптала. Того ж дня його було підписано спікером парламенту Русланом Стефанчуком і направлено на підпис главі держави.

Законопроєкт виключає можливість звільнення військовослужбовців від покарання або призначення їм більш м'якого покарання, ніж передбачено чинним Кримінальним кодексом (непідкорення; невиконання наказу; загроза чи насильство щодо начальника; самовільне залишення місця несення служби; дезертирство; самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю). Документ, зокрема, передбачає, що за мобілізованими, які будуть визнані винними у дезертирстві чи невиконанні наказу начальників під час особливого періоду, не буде зберігатися робоче місце.

15 грудня на сайті глави держави було опубліковано петицію із закликом накласти вето на закон, який за першу добу набрав 28 тисяч підписів, що вище за необхідну кількість для розгляду її президентом. 19 грудня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний виступив на підтримку змін до законодавства про посилення відповідальності військовослужбовців та попросив президента Зеленського підписати відповідний законопроєкт, схвалений Верховною Радою.