25 березня
Завантажити ще

Постачальник продуктів для ЗСУ пояснив, чому його ціни вищі за магазинні

ТОВ «Актив компані», що є контрагентом Міноборони щодо надання послуг із забезпечення продуктами військовослужбовців, заперечило звинувачення у завищенні цін. Про це йдеться у коментарі пресслужби компанії, що є у розпорядженні Укрінформу.

У компанії заявили, що порівняння цін на окрему одиницю товару у будь-якому супермаркеті із вартістю у контракті є «неправильним та маніпулятивним».

- Сама послуга включає вартість одного комплекту продуктів за Каталогом з переліком продуктів більше 400 найменувань (що забезпечує повноцінним харчуванням одного військовослужбовця на добу) та доставку по всій території України, зокрема, і в зону бойових дій, - йдеться у заяві.

Перелік харчових продуктів закуповується як одне ціле. У вартість послуги входить заміна продуктів, у яких спливає термін зберігання, на аналогічні свіжого виробництва. Ціна на послуги із забезпечення продуктами харчування фіксується на весь рік і не може бути збільшена у разі сезонного подорожчання продуктів. 

У ТОВ «Актив компані» спростували, що вони є «прокладкою» та мають статутний капітал у розмірі 1000 грн. У компанії заявили, що в штаті офіційно працевлаштовано 187 працівників. У компанії знаходиться понад 2000 м² складських приміщень, включаючи холодильні камери для зберігання швидкопсувної продукції. А також понад 70 спеціалізованих вантажних транспортних засобів.

У компанії додали, що їх фактичне місцезнаходження не відповідає юридичній адресі з метою збереження життя та здоров'я працівників підприємства, а також виробничих потужностей.

У компанії також заявили, що оприлюднення чинних контрактів ставить під загрозу їх подальшу безпечну роботу. ТОВ «Актив компані» звертається до Міноборони та членів комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки із закликом про розслідування витоку інформації з обмеженим доступом. Компанія також запросила народних депутатів відвідати потужності підприємства.

Довідка

21 січня видання "Дзеркало тижня" повідомило, що ціни на закупівлю харчів для військових у контракті МО перевищують роздрібні у два-три рази. Як приклад у матеріалі наводилися ціни яєць по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазинах Києва зараз близько 7 грн. 

Міноборони заявило, що відомості про зміст закупівель послуг харчування для військовослужбовців мають ознаки навмисних маніпуляцій та вводять в оману. Однак міністр оборони Олексій Резніков звернувся до голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича з проханням невідкладно провести засідання за участі представників НАБУ та ДБР та заслухати вичерпну інформацію. Також у Міноборони заявили, що звернуться до СБУ через поширення відомостей, які завдають шкоду інтересам оборони в особливий період.