3 червня
Завантажити ще

Україна залучила в Парижі близько мільярда доларів для проходження зими

Україна залучила в Парижі близько мільярда доларів для проходження зими
Фото: t.me/Denys_Smyhal

Україна залучила близько мільярда доларів для проходження зими на міжнародній конференції у Парижі. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив прем‘єр-міністр Денис Шмигаль.

- З них половина – грантові кошти. Друга половина – товари, роботи, кредити, більшість із яких отримаємо ще цього року, - сказав він на пресконференції із міністром у справах Європи та закордонних справ Франції Катрін Колонна.

Шмигаль розповів, що Єврокомісія профінансує закупівлю 30 мільйонів LED-ламп, щоб замінити старі лампи, заощаджувати електроенергію та знизити дефіцит у мережі. Він також повідомив про очікування отримати енергозберігаючі LED-лампи вже до кінця 2022 року, передає “Інтерфакс-Україна”. 20-25 млн планують замінити у населення шляхом обміну на лампи розжарювання, а також замінити лампи у соціальній сфері, школах, лікарнях, дитсадках та інфраструктурних об'єктах.

Президент Франції Еммануель Макрон сказав на економічному форумі у Парижі, що кошти будуть спрямовані на екстрене відновлення електро-, водо-, теплопостачання і транспорту. Міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна розповіла, що 450 мільйонів євро підуть на енергетику, 25 млн - на водопостачання, 38 млн - на продовольство, 17 млн - на охорону здоров'я та 22 млн - на транспорт.

Конференція, організована президентом Емманюелем Макроном, пройшла у Парижі вранці 13 грудня. Президент Володимир Зеленський долучився онлайн. Перша леді Олена Зеленська та глава уряду України Денис Шмигаль приїхали до Франції особисто. 

Україні потрібен мільярд доларів, щоб швидко відновити електро- та теплопостачання по всій країні, заявляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Ради Організації економічного співробітництва та розвитку.