22 червня
Завантажити ще

Шмигаль: Для екстреного відновлення енергосистеми Україні потрібен 1 мільярд доларів

Шмигаль: Для екстреного відновлення енергосистеми Україні потрібен 1 мільярд доларів
Фото: t.me/Denys_Smyhal

Україні потрібен 1 мільярд доларів, щоб швидко відновити електропостачання та теплопостачання по всій країні. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Ради Організації економічного співробітництва та розвитку.

- Орієнтовна вартість екстреної підтримки електроенергетики та сектору централізованого теплопостачання сумарно оцінюється в 1 мільярд доларів. За попередніми оцінками Світового банку та уряду України, потреби на відновлення сягатимуть 600 мільярдів доларів, - сказав Шмигаль.

За його словами, через атаки Росії по електроенергетичній системі зазнала пошкоджень половина української енергетичної системи, що впливає на всі сектори економіки. Глава Кабміну зазначив, що Україна вже сьогодні потребує допомоги.

- Незважаючи на все, ми продовжуємо реформи та європейську інтеграцію. Розраховуємо на отримання чіткого плану нашого зближення з ОЕСР, потенційного вступу до організації та подальшого розвитку України, - наголосив він.

За час війни Росія вже завдала по енергетичних об'єктах України 8 масованих атак. Останній удар російські війська здійснили 5 грудня, випустивши по наших містах та селах 70 ракет, з яких 60 вдалося збити українськими силами. В результаті жертвами стали четверо мирних людей, а "Укренерго" запровадило у низці регіонів аварійні відключення електрики.