Завантажити ще

У День ЗСУ з російського полону повернули 60 військовослужбовців (оновлено)

У День ЗСУ з російського полону повернули 60 військовослужбовців (оновлено)
Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

У День ЗСУ до України з полону повернулися 60 військовослужбовців. Про це повідомили глава Офісу президента Андрій Єрмак та Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

- Черговий успішний обмін полоненими. Символічно. В День ЗСУ додому повертаються 60 воїнів Збройних сил, Нацгвардії, ДПСУ - 58 чоловіків та двоє жінок, 15 офіцерів і 45 рядових та сержантів, - написав Єрмак у своєму телеграм-каналі.

34 військовослужбовці - це оборонці Маріуполя, в тому числі 14 - з «Азовсталі». Вони утримувалися в Росії та в окупованій Оленівці Донецкої області.

- Поранені отримають медичну допомогу, пройдуть реабілітацію, зможуть відновити банківські картки та документи, - розповів Лубінець.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що майже всі визволені захисники мають поранення, багато з них знаходяться у важкому стані. Найстаршому з визволених захисників - 58 років, наймолодшому - 21 рік. 

Дмитро Лубінець також опублікував відео з російськими військовими, яких Україна віддала РФ цього разу.

- Всі вони отримували нормальне харчування, медичну допомогу, до них не було жорстокого поводження. На фото і відео можете побачити, що росіяни мають нормальний фізичний стан, що свідчить про те, що Україна гарантує дотримання Женевських конвенцій! Тому підкреслюю, що росіянам не варто боятися і краще продовжувати здаватися в полон Збройним силам України! - написав він.

З початку війни Україна повернула з російського полону 1331 захисника. 1 грудня Україна та Росія провели перший "зимовий" обмін полоненими. Україна повернула 50 захисників.