26 сiчня
Завантажити ще

Подоляк вважає, що часткову евакуацію киян за місто буде важко організувати

Подоляк вважає, що часткову евакуацію киян за місто буде важко організувати
Фото: facebook.com/mpodolyak2

Часткове переселення мешканців Києва, про яке напередодні говорив очільник української столиці, буде дуже важко організувати. Адже в Україні нема таких місць, де б не могло «долетіти». Про це радник голови Офісу президента Михайло Подоляк розповів в інтерв'ю "24 каналу"

- Потрібно аналізувати всі сценарії, навіть максимально песимістичні. Але в мене завжди прагматичний підхід, я не про емоції, а про холодний розрахунок. Тому в мене й питання – куди ж переселяти частку Києва, де у нас територія, яка не під ракетними атаками чи не втратила світло? Куди нам вивезти мільйон людей, які вже навіть змогли пристосуватися з точки зору важкості цієї зими? Які все розуміють та допомагають один одному. Чому потрібен алярм? Треба шукати рішення тут і зараз… Під час війни треба вирішувати питання тут і зараз, - наголосив Подоляк.

Як приклад він навів російський обстріл 23 листопада, після якого є «конкретна втрата енергопотенціалу». Тож треба, наголосив Подоляк, працювати і не панікувати.

- Давайте візьмемо апокаліптичний сценарій. Безумовно, на рівні президента, Ставки та енергетичного штабу будуть прийняті рішення, але вони будуть прийняті тоді, коли все буде знищено. А сьогодні просто треба брати й працювати – поступово відновлювати спроможності на лівому та правому березі Києва. Люди ж не "алярмують" і не кричать, що все пропало. В нас немає таких розмов, що наразі побутують, - не треба з українцями говорити як з дітьми. Просто потрібно сказати, як є, і завтра під КМДА буде купа людей, які готові допомогти... А куди їхати? Ще раз питаю - куди? До Польщі всім їхати? А хто буде тоді в цій країні символізувати незламність? - додав Подоляк

В ефірі телемарафону Віталій Кличко заявив, що не виключає варіанта евакуації киян на зимовий період до передмістя. За його словами, йдеться про дитячі будинки та будинки для літніх людей.

Новини по темі: Київ Евакуація