Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Європарламент прийняв резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму

Європарламент прийняв резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму

Європейський парламент вслід за ПАРЄ та Парламентською Асамблеєю НАТО визнав Російську Федерацію державою-спонсором тероризму. Відповідну резолюцію підтримали 494 депутати, 58 голосували проти та 44 утрималися. Про це повідомила пресслужба Європарламенту. 

- Депутати Європарламенту підкреслюють, що навмисні напади та звірства, вчинені російськими військами та їхніми помічниками проти цивільних осіб в Україні, руйнування цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення міжнародного та гуманітарного права є терористичними актами та є військовими злочинами. У світлі цього вони визнають Росію державою-спонсором тероризму і державою, яка «застосовує засоби тероризму», - сказано у заяві Європарламенту.

У резолюції Європарламент закликав ЄС та його держави-члени розробити правову основу для визнання держав-спонсорів тероризму та включити туди Росію. Без цієї правової бази резолюція має більше політичне, аніж юридичне значення.  

Резолюція також закликає країни ЄС посилити міжнародну ізоляцію Росії та антиросійські санкції, заборонити публічне використання російських символів. Один із ключових пунктів документі стосується заклику до Європейської комісії та країн ЄС спільно працювати над створенням механізму компенсації для постраждалих від російської агресії українців. 

З початку повномасштабного вторгнення Росію державою–спонсором тероризму визнали парламенти Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії.