Завантажити ще

МАГАТЕ: Через масовану атаку 15 листопада Хмельницька АЕС була знеструмлена понад 9 годин

МАГАТЕ: Через масовану атаку 15 листопада Хмельницька АЕС була знеструмлена понад 9 годин
Фото: ru.wikipedia.org

На Хмельницькій атомній електростанції 15 листопада зупинили роботу двох реакторів більш як на 9 годин. Про це повідомляє прес-служба Міжнародного агентства з атомної енергії.

– Вчора (15 листопада – ред.) українська Хмельницька атомна електростанція втратила повний доступ до електромережі більш ніж на 9 годин через військові атаки в країні, змусивши її тимчасово покладатися на дизельні генератори для резервного живлення, – зазначено у повідомленні.

За даними відомства, через відключення електроенергії два реактори на Хмельницькій АЕС було зупинено, внаслідок чого припинилося подання електроенергії.

– Це був дуже тривожний розвиток подій. Це свідчить про потенційні ризики для ядерної безпеки та безпеки, з якими стикаються всі ядерні об'єкти України під час цієї жахливої війни, - заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

З початку війни в Україні Запорізька АЕС знаходиться під тимчасовою окупацією росіян, які неодноразово відкривали вогонь у бік об'єкту. Нині там працює місія МАГАТЕ. Напередодні гендиректор агентства Рафаель Гросії оголосив про відправку місії експертів на Рівненську, Хмельницьку, Південноукраїнську та Чорнобильську атомні електростанції на прохання влади України. Наразі МАГАТЕ проводить підготовку до відправлення місії.