28 травня
Завантажити ще

Ексголова Нацбанку Шевченко відреагував на оголошення його у міжнародний розшук

Ексголова Нацбанку Шевченко відреагував на оголошення його у міжнародний розшук
Фото: facebook.com/KyryloShevchenkoCEO/

Колишнього голову Національного банку України Кирила Шевченка оголосили у міжнародний розшук у справі про розкрадання 200 млн доларів з «Укргазбанку». Таке рішення прокуратура прийняла через те, що ексчиновник проігнорував виклик на допит 28 жовтня. Про це повідомили «Центр протидії корупції» та Спеціалізована антикорупційна прокуратура у коментарі "Укрінформу". Шевченко звинувачення відкидає.

Під час засідання Вищого антикорупційного суду прокурор САП заявив, що Шевченко 20 вересня виїхав з України за службовим паспортом у відрядження до Лондона. До України він не повернувся і двічі підписав наказ про свою у відпустку: спочатку до 30 вересня, а потім - до 7 жовтня. Прокурор вваажає, що Шевченко мав повернутися до України, оскільки його зняли з бронювання як військовозобов’язаного після звільнення парламентом.

Адвокат Шевченка на засіданні заявив, що його підзахисний знаходиться у Відні і слідству відома його адреса. В Австрії Шевченко став на консульський облік та орендував житло. Сам Шевченко у Фейсбуці назвав судовий процес заангажованим і заявив, що йому не дали достатньо часу для ознайомлення з матеріалами справи.

- Під час вранішнього судового засідання адвокатом було заявлено клопотання про мою готовність та бажання взяти участь у судовому процесі в режимі відеоконференції. А також прохання надати більше часу для опрацювання 5 тисяч аркушів матеріалів справи. Жодне із клопотань задоволено не було. Суд чомусь вирішив, що моєму єдиному захисникові було достатньо відведеного часу – ОДНІЄЇ НОЧІ - для опрацювання матеріалів та підготовки заперечень до клопотання. А моя присутність на засіданні – зайва і не така вже й потрібна, - написав Шевченко.

Шевченко подав у відставку 4 жовтня «з причин, повʼязаних зі здоровʼям». 6 жовтня НАБУ повідомило про підозру у розкраданні грошей протягом 2014-2019-го років, коли він був головою правління "Укргазбанку".