Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Голова Нацбанку Кирило Шевченко подав у відставку

Голова Нацбанку Кирило Шевченко подав у відставку

Кирило Шевченко йде у відставку з посади голови Національного банку України. Відповідну заяву він надіслав на розгляд президента Володимира Зеленського. Про це повідомляється на сайті НБУ.

- З причин, пов'язаних зі здоров'ям, які я не можу далі ігнорувати, прийняв для себе складне рішення. Я залишаю посаду голови НБУ. Я звернувся до президента України з проханням ухвалити мою відставку. Дякую президентові України за виявлену довіру та спільну роботу на користь держави - і у мирний, і у воєнний час, - заявив Шевченко.

Як зазначив чиновник, на посаді голови НБУ він виконав усі завдання. Шевченко наголосив, що його команді вдалося подолати всі труднощі, які виникли на фоні війни в Україні.

- З перших днів у НБУ я був передусім антикризовим менеджером і виконав свою місію: забезпечив безперебійну роботу фінансової системи у надскладний час повномасштабної війни. Війна стала ще одним важким іспитом для нашої команди і мене особисто – і ми його гідно склали, - йдеться у заяві.

Шевченко перерахував досягнення, які за його керівництва Нацбанк зміг досягти в умовах війни. Йдеться про забезпечення безперебійної роботи фінансової системи, запобігання паніці на валютному ринку, зупинення масштабного відтоку капіталу заради захисту резервів, утримання інфляції на адекватному рівні під час війни та допомоги державному бюджету, що зіштовхнувся зі складнощами із залученням коштів під час війни.

- Додатково підкреслю наші зусилля у дипломатичній площині – з одного боку, ми активізували механізми міжнародної фінансової допомоги Україні, з іншого – ініціювали на міжнародному рівні низку рішень, що послабили економіку агресора, – заявив він.

У заяві зазначено, що до ухвалення рішення Верховною Радою про звільнення та призначення на посаду голови Національного банку правління НБУ продовжить виконувати свої функції та здійснювати управління діяльністю Національного банку у поточному складі.

ДОВІДКА

Кирила Шевченка було призначено на посаду голови НБУ Верховною Радою 16 липня 2020 року. На цій посаді він змінив Якова Смолія, який пішов у відставку через "систематичний політичний тиск". До призначення Шевченко обіймав посаду голови правління "Укргазбанку". У 2012-2014-х роках працював радником голови правління "Ощадбанку".