Завантажити ще

Гендиректора Довженко-Центру усунули від виконання обов'язків

Гендиректора Довженко-Центру усунули від виконання обов'язків
Фото: Іван Козленко/Facebook​

За результатами аудиторської перевірки, ініційованої Державним агентством України з питань кіно (Держкіно) для оптимізації роботи державних підприємств та зменшення навантаження на бюджет, голова Довженко-Центру Олена Гончарук залишила посаду гендиректора. Про це йдеться у повідомленні Держкіно.

Гончарук залишиться керівником Музею кіно Довженко-Центру, а на посаду керівника Центру буде проведено конкурсний відбір, у якому вона також зможе взяти участь.

- До того часу обов'язки керівника виконуватиме професійний кризовий менеджер, який має усунути недоліки, виявлені під час перевірки, та налагодити фінансово-господарську діяльність Центру. Участі у конкурсі на посаду генерального директора Довженко-Центру кризовий менеджер не братиме, - йдеться у повідомленні Держкіно.

30 червня 2022 року держпідприємство «Національний центр Олександра Довженка» було передано до управління Держкіно. Щоб виявити фактичний стан справ у Довженко-Центрі, було проведено перевірку, яка показала неефективне управління та неналежне виконання посадовими особами своїх зобов'язань.

12 серпня Держкіно оголосило про реорганізацію Довженко-Центру. Увесь фільмофонд планувалося передати Науковому центру кінематографії України, який займатиметься його розвитком, відновленням, реставруванням та популяризацією. У Держкіно вважають, що реорганізація дозволить Центру приділити більше уваги розвитку музейної справи та кінокультури, організації різноманітних івентів. Однак у самому Довженку-Центрі вважають, що Держкіно їх ліквідовує.