Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Довженко-Центрі заявили, що Держкіно їх ліквідує - Мінкульт здивований

У Довженко-Центрі заявили, що Держкіно їх ліквідує - Мінкульт здивований
Фото: facebook.com/dovzhenko.centre

Державне агентство з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. Де-факто це означає ліквідацію національного кіноархіву, заявили у Довженко-Центрі.

- Згідно з наказом Держкіно, всі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають бути передані Державній установі “Науковий центр кінематографії України”, основним видом діяльності котрої, за даними ЄДРПОУ, є “вища освіта”... Таким чином, відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто “сплячій” установі, що з моменту свого заснування за часів Януковича у 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо, - йдеться у заяві, опублікованій у фейсбуці.

У центрі додали, що співробітників має бути повідомлено про можливе звільнення. У Довженко-Центрі зазначили, що Держкіно вирішило розділити цілісну колекцію, що формувалась з 1960-х років, між різними структурами.

- Передача колекції національного кіноархіву з високою репутацією у світі до фейкової установи – величезний удар по міжнародному іміджу української влади, особливо під час війни, коли Україна у крові виборює власну ідентичність. Цей удар має всі ознаки зазіхання на національну пам'ять і може вважатися підривом державності і зрадою національних інтересів, - також сказано у заяві.

Міністерство культури та інформаційної політики заявило у коментарях під повідомленням, що “подібна заява є несподіванкою і для нас”. МКІП “виступає проти нехтування та ліквідації кіноспадщини”. Відомство наголосило, що Держкіно не підпорядковується міністерству, а спрямовується і координується Кабінетом міністрів.

Міністр Олександр Ткаченко зазначив у своєму телеграм-каналі, що в рішенні Держкіно щодо Довженко-Центру мова не йде про ліквідацію, а тільки про реорганізацію.

- Ми в будь якому випадку проти ліквідації та нехтування кіноспадщиною. Але впевнений, що роз’яснення Держкіно розставить всі крапки над «і», - заявив він.

Співзасновниця Української кіноакадемії та член Українського оскарівського комітету Юлія Сінькевич написала на своїй сторінці, що Довженко-Центр є знаком якості та професійності.

- Я дуже сподіваюсь, що це злочинне рішення стане останньою краплею! - заявила вона.

Колишній керівник Довженко-Центру Іван Козленко написав, що те, що центр буде знищено, йому стало зрозуміло у 2020 році, коли відбулись перші обшуки.

- З моменту видання наказу фактичним керівником Центру стає голова комісії з реорганізації дехто «заступник начальника відділу підтримки створення національних фільмів Держкіно» Стороженко С.А., - зазначив він.

Козленко додав, що наказ підписала не голова Держкіно Марина Кудерчук, а її заступниця Юлія Шевчук.

13 липня Довженко-Центр перейшов у пряме підпорядкування Держкіно.

Новини по темі: Кіно Держкіно