Завантажити ще

В ОП уточнили, що NASAMS ще не в Україні

В ОП уточнили, що NASAMS ще не в Україні
Фото: MKFI/wikipedia.org

У своєму інтерв’ю  CBS президент Зеленський подякував США за згоду поставити NASAMS, а не за те, що система ППО вже в Україні. Про це прес-секретар президента України Сергій Никифоров заявив в коментарі "Громадському".

Мова йде про інтерв’ю, що з’явилося на сайті CBS ввечері 25  вересня. У ньому український лідер заявив:

- Я хочу подякувати президенту США Джо Байдену та Конгресу за те, що ми отримали NASAMS. Це системи протиповітряної оборони. Але, повірте мені, цього навіть близько недостатньо.

Речник президента уточнив, що Зеленський говорив про згоду на передачу NASAMS.

Голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут в свою чергу в ефірі шоу «Фронтова поплава» зазначив, що Зеленський міг говорити лише про рішення передати NASAMS, а не про фізичне надходження цих систем.

- Політик, президент, людина може вкладати в якесь слово якийсь зміст, і цей зміст не обов'язково відповідає вашим очікуванням або розумінню. За моєю інформацією, їх (NASAMS — ред.) у нас наразі в Україні нема, - наголосив Чмут.

США оголосила про наміри передати Україні ППО NASAMS у серпні в межах міжнародної допомоги. За даними Пентагону, Україна отримає дві батареї цієї системи протягом двох місяців.  

NASAMS (Norwegian Advanced Surface to Air Missile System) – зенітний ракетний комплекс середньої дальності, розробка норвезької компанії Norwegian Kongsberg та американської Raytheon.