26 березня
Завантажити ще

Володимир Зеленський підтвердив отримання від США систем ППО NASAMS

Володимир Зеленський підтвердив отримання від США систем ППО NASAMS
Фото: REUTERS/Valentyn Ogirenko

Володимир Зеленський підтвердив здобуття від США систем ППО NASAMS. В інтерв'ю програмі Face The Nation на телеканалі CBS News президент сказав, що Україна отримала батареї комплексу.

- Я хочу подякувати президенту Байдену за позитивне рішення, яке вже прийнято. Ми отримали NASAMS. Це системи ППО. Але повірте, цього навіть близько не вистачить, щоби покрити громадянську інфраструктуру, школи, лікарні, університети, будинки українців, - сказав Зеленський.

За словами президента, системи ППО важливі, щоб повернути людей до України. Для Києва це буде безпека території, а для Вашингтона – "значна економія".

- Якщо буде безпечно, вони приїдуть, працюватимуть тут і платитимуть податки, і тоді у нас не буде дефіциту в 5 мільярдів доларів у нашому бюджеті. Тож це буде позитив для всіх. Тому що на сьогоднішній день Сполучені Штати щомісяця виділяють нам 1,5 мільярда доларів на підтримку нашого бюджету для ведення цієї війни. Але якщо наші люди повернуться, тоді США не доведеться продовжувати надавати нам цю підтримку, - пояснив Володимир Зеленський.

Говорячи про необхідну Україні зброю, український лідер запевнив, що Київ не збирається стріляти по території Росії.

- Наше завдання – захистити свою територію. Нам не потрібна чужа країна, нам не потрібна чужа нація. Ми хочемо захистити нашу землю та врятувати наш народ, – запевнив глава держави.

Коментуючи мобілізацію в Росії, Зеленський сказав, що це "дуже небезпечний сигнал від президента Путіна, який говорить нам, що Путін не збирається закінчувати цю війну". Також президент України не думає, що президент Росії блефує, погрожуючи ядерною зброєю. Однак, світ стримує його і має продовжувати чинити тиск на президента РФ.

NASAMS (Norwegian Advanced Surface to Air Missile System) – зенітний ракетний комплекс середньої дальності, розробка норвезької компанії Norwegian Kongsberg та американської Raytheon. 16 вересня представник міністерства оборони США Патрік Райдер повідомив, що перші дві батареї будуть передані Україні протягом наступних двох місяців та посилять захист від повітряних загроз.