22 березня
Завантажити ще

Реакція міжнародної спільноти на мобілізацію: ознака слабкості РФ

Реакція міжнародної спільноти на мобілізацію: ознака слабкості РФ
Фото: Russian Defense Ministry - Anadolu Agency )

Міжнародна спільнота відреагувала на оголошену російським  диктатором Володимиром Путіним часткову мобілізацію. Дипломати вважають, що рішення російського президента є доказами того, що РФ програє та що Росія - єдиний агресор у світі.

Так, прем'єр-міністр Чехії Петр Фіал вважає, що оголошена мобілізація - це спроба подальшої ескалації війни, розв'язаної Росією в Україні.

- Це ще один доказ того, що Росія є єдиним агресором.  Допомога Україні потрібна, і ми повинні продовжувати це робити в наших власних інтересах, - написав Петр Фіал

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес в свою чергу завірив, що «ніякі погрози та пропаганда не можуть приховати, що Україна перемагає у війні, а РФ стає глобальним ізгоєм».

- Порушення президентом Путіним власних обіцянок не мобілізувати частину свого населення і незаконна анексія частин України є визнанням того, що його вторгнення зазнає невдачі. Він та його міністр оборони відправили на смерть десятки тисяч своїх громадян, погано екіпірованих і погано керованих. Ніякі загрози та пропаганда не можуть приховати того факту, що Україна перемагає у цій війні, міжнародна спільнота згуртована, а Росія стає глобальним ізгоєм, - ідеться в заяві Воллеса на сторінці британського Міноборони. 

У міністерстві закордонних справ КНР після заяви Путіна в черговий раз закликали до переговорів. Про це на брифінгу заявив представник МЗС Китаю Ван Веньбінь, цитує його Sky News.

За його словами, Китай закликає Україну та Росію "почати діалог та консультації, щоб знайти спосіб вирішити загальні проблеми безпеки".

- Позиція Китаю щодо України послідовна і зрозуміла, - наголосив Ван Веньбінь.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк в свою чергу виразила думку, що мобілізація та «референдуми» на окупованих українських територіях  – це ознаки слабкості Росії.

- Фальшиві референдуми та мобілізація є ознаками слабкості, провалу Росії. Сполучені Штати ніколи не визнають претензій Росії на нібито анексовану українську територію, і ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, – написала Брінк у твіттері

Про що мова

Зранку 21 вересня Путін виступив з заявою про те, що підписав указ про часткову мобілізацію. Призвати планується 300 тисяч резервістів. Президент країни-окупанта також сказав, що РФ підтримує проведення псевдореферендумів на Донбасі, у Запорізькій та Херсонській областях і що Росія прийме «будь-яке рішення місцевих жителів».