30 травня
Завантажити ще

В ОП відреагували на мобілізацію в Росії: Продовжуємо працювати

В ОП відреагували на мобілізацію в Росії: Продовжуємо працювати
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Оголошення часткової мобілізації в Росії на 210-й день після повномасштабного вторгнення показує, як у Москви "все йде за планом". Таку думку у своєму твіттер-каналі висказав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

- Йшов 210-й день "триденної війни". Росіяни, які вимагали знищити Україну, врешті отримали: 1. Мобілізацію. 2. Закриті кордони, блокування банківських рахунків. 3. Тюрму за дезертирство. 4. Спецзагони для "опущених" у ПВК. Все ще йде за планом, чи не так? У життя чудове почуття гумору, - написав Подоляк.

Прокоментував мобілізацію і керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Та він був небагатослівним.

- Продовжуємо працювати, - коротко написав він, приєднавши до посту фото -приклад роботи ЗСУ.

Радник голови Офісу президента Олексій Арестович вважає, що мобілізація часткова, оскільки РФ  "не має потенціалу для створення нових з'єднань".

- Резервісти підуть на поповнення вже існуючих. 300 тисяч. Це говорить про дві речі: втрати російської армії не просто величезні - зашкалюють, точно понад 100 тисяч убитими та пораненими, скоріше – під 150, і подвійний комплект набирається тому, що наступні 150 вони вже подумки списали, – зазначив Арестович.

Секретар РНБО Олексій Данилов назвав мобілізацію "комплексною програмою утилізації росіян"
- Щодо останніх заяв. План путіна "Бермудський трикутник" - комплексна програма утилізації росіян: ухилення від мобілізації - в'язниця - ПВК "Вагнер". Далі: український фронт – ліквідація – "Біла лада", – написав Данилов на своїй сторінці у Твіттері.

Спікер президента Сергій Никифоров зазначив, що оголошена мобілізація – «трагедія для російського народу та визнання недієздатності професійної армії РФ.

- Це велика трагедія насамперед для самого російського народу. Зрозуміло, що саме там буде з цими хлопцями, яких, як ми побачили у перші дні вторгнення, армія не може нормально готувати та забезпечувати. Компенсувати це російська влада, як ми бачимо, збирається насильством та репресіями проти власного народу. Чим швидше це припиниться, тим менше російських синів вирушить гинути на фронт, - сказав Никифоров, якого цитує «Страна».

Заява партії «Слуга народу»

Заява партії стосується більше слів Путіна про підтримку псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України.

- Цинічна провокація з елементами поганого спектаклю - це все, на що спромоглася військово-політична машина рф у відповідь на контрнаступ Збройних Сил України. Але фіговий листочок псевдореферендумів не може прикрити реального стану справ: міф про «другу армію світу» остаточно розвіяний, росія - держава-терорист, яка загрожує всьому світові, а перемога буде за Україною, - йдеться у заяві, оприлюдненій у телеграм-каналі Олени Шуляк.

У партії наголосили, що псевдореферендуми «жодним чином не змінять ситуацію на фронті і на самих тимчасово окупованих територіях», тому що жодна цивілізована країна світу не визнає їх результатів.

- Ми звертаємося до світового співтовариства дати належну та дієву оцінку діям російської влади. Оцінку, яка передбачає чітки наслідки: держава-терорист повинна бути позбавлена місця у Раді безпеки ООН. По відношенню до неї повинні бути запроваджені справжні, нищівні санкції, – повідомили у партії, заодно попередивши колаборантів і зрадників, гауляйтерів окупованих територій про те, що псевдореферендуми «не врятують їх від долі», на яку ті заслуговують.

У партії також звернулись до українців на окупованих територіях «не брати участь в дешевих виставах окупантів».

Про що мова

Про часткову мобілізацію Путін заявив зранку 21 вересня під час онлайн-звернення до народу. Шойгу при цьому уточнив, що призиву підлягають 300 тисяч резервістів. Ті категорії населення, що підпадають під мобілізацію, з сьогоднішнього дня є невиїзними з РФ.

Мобілізація в РФ: хто підлягає призиву. Фото: t.me/Tsaplienko

Мобілізація в РФ: хто підлягає призиву. Фото: t.me/Tsaplienko