Завантажити ще

У Ватикані виправдалися за висловлювання Папи Римського про "невинну жертву" Дугіну

У Ватикані виправдалися за висловлювання Папи Римського про
Фото: reutersconnect.com/VATICAN MEDIA

Заява Папи Римського щодо загибелі дочки ідеолога "руського миру" Дар'ї Дугіної не є політичною позицією понтифіка на фоні війни в Україні. Про це йдеться у заяві Ватикану.

- Слова Святішого Отця з цього драматичного питання слід розглядати як голос, піднятий на захист людського життя та пов'язаних із ним цінностей, а не як політичну позицію, - пояснили у Ватикані.

У заяві наголошується, що позиція Папи Франциска щодо війни Росії проти України залишається "ясною та недвозначною" - понтифік засуджує дії Москви.

- Що стосується широкомасштабної війни в Україні, ініційованої Російською Федерацією, то втручання Святішого Отця Франциска ясні та недвозначні у засудженні її як морально несправедливої, неприйнятної, варварської, безглуздої, огидної та блюзнірської, - йдеться у повідомленні.

Йдеться про висловлювання Папи Римського про загиблу доньку російського філолога Олександра Дугіна – Дар'ю, які підтримували війну РФ проти України. 24 серпня після спільної аудієнції у Ватикані понтифік заявив, що за війну "розплачуються безневинні жертви".

Тоді в МЗС викликали із цього приводу апостольського нунція в Україні архієпископа Вісвалдаса Кулбокаса та висловили йому розчарування. Також у відомстві наголосили, що з початку повномасштабного вторгнення Росії до України Папа Франциск жодного разу не приділив особливої уваги конкретним жертвам війни.