Завантажити ще

У Червоному Хресті заявили, що не гарантували безпеку українських полонених

У Червоному Хресті заявили, що не гарантували безпеку українських полонених
Фото: hvylya.net

Захист українських полонених від будь-яких актів насильства мали забезпечити сторони конфлікту, а Міжнародний Комітет Червоного Хреста не гарантував безпеку військових. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті організації.

- Ми не гарантували безпеку військовополонених, котрі опинилися в руках ворога, бо це не в наших силах. Ми наперед роз'яснили це сторонам. Сторони конфлікту зобов'язані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та суспільної цікавості, а також від наслідків воєнних дій. Тільки сторони конфлікту можуть остаточно забезпечити безпеку військовополонених, – зазначено у заяві.

Як зазначили в МКЧХ, організація сприяла безпечному виходу українських захисників із заводу «Азовсталь» як нейтральний посередник у координації зі сторонами в конфлікті.

ПРО ЩО МОВА?

У ніч проти 29 липня російські війська вчинили теракт у Оленівській виправній колонії, де утримували українських полонених. Внаслідок вибуху загинули 53 наших захисника, ще близько 150 - отримали поранення. Тоді президент Володимир Зеленський закликав Червоний Хрест та ООН відреагувати на трагедію, заявивши, що ці організації виступали гарантами збереження життів наших воїнів.