Завантажити ще

Кілька російських телеканалів готують псевдорозслідування про Маріупольський театр

Кілька російських телеканалів готують псевдорозслідування про Маріупольський театр
Фото: REUTERS/Alexander Ermochenko

Кілька російських телеканалів працюють над фейковим «розслідуванням» про події в Маріупольському драмтеатрі. Про це 24 липня повідомило Головне управління розвідки МО України.

- Наразі окупанти, за допомогою кількох знімальних груп російських телеканалів, готують постановчі відео, які начебто «мають довести», що вибух в Маріупольському драмтеатрі стався всередині приміщення. Всі руйнування відбулись, начебто «внаслідок детонації великої кількості вибухівки», а кількість жертв становила не більше 14 людей, - розповіли у воєнній розвідці.

Російські пропагандисти навіть знайшли так званих «свідків», які бачили, як напередодні «люди у військовій формі заносили ящики» всередину будівлі, додали у ГУР МО.

Управління розвідки нагадало, що 16 марта на момент удару в приміщенні театру переховувались до 1000 цивільних, більшість з них – жінки та діти. Російськими літаками було прицільно скинуто дві 500-кілограмові авіаційні бомби. За різними оцінками загинуло від 300 до 700 людей. Точну оцінку наразі дати неможливо, оскільки окупанти не давали змоги рятувальникам підійти до руїн.

18 липня в псевдопрокуратурі так званої “ДНР” заявили, що закінчують своє розслідування. За версією окупантів, драматичний театр у Маріуполі було підірвано зсередини, а під час розбору його завалів знайшли останки 14 загиблих.

Згідно з розслідуваннями Amnesty International та АР, російські військові свідомо розбомбили драматичний театр. Загинуло до 600 мирних мешканців.