Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
3 березня
Завантажити ще

Розслідування: Росіяни навмисно обстріляли театр у Маріуполі, знаючи, що там люди

Розслідування: Росіяни навмисно обстріляли театр у Маріуполі, знаючи, що там люди
Фото: t.me/andriyshTime

Міжнародна організація Amnesty International в ході масштабного розслідування дійшла висновку, що російські війська в березні завдали удару по театру в Маріуполі, знаючи, що там багато людей. Таким чином, росіяни скоїли військовий злочин. Про це повідомляє сайт організації за результатами опитування свідків, вивчення численних фото, а також наукових розрахунків.

- У новій доповіді організація задокументувала, як російські військові, вочевидь, навмисне розбомбили театр – незважаючи на те, що знали про перебування там 16 березня сотень мирних жителів, що кваліфікує удар як явний воєнний злочин, - наголошують правоохоронці.

Команда Amnesty International опитала багатьох тих, хто вижив, а також зібрала численні цифрові докази, дійшовши висновку, що атаку здійснили російські літаки, які «скинули дві 500-кілограмові бомби». Вони впали близько одна від одної і здетонували одночасно.

Крім того, експерти створили математичну модель детонації, яка дозволила визначити потужність вибухів двох бомб.

- Багато людей було поранено та вбито під час цього безжального нападу. Очевидно, що їхня загибель стала результатом того, що російські війська навмисно обстрілювали мирних українських громадян, – зазначила генеральний секретар Amnesty International Агнесса Калламард.

У Amnesty Internationa впевнені, що цей напад має розслідувати Міжнародний кримінальний суд і всі винні мають бути притягнуті до відповідальності.

Зазначимо, в оточеному Маріуполі театр був центром роздачі їжі, води та ліків. У дворах перед будинком люди написали великими літерами "Діти". Цей напис було видно на супутникових знімках, тому їх добре бачили пілоти.