28 березня
Завантажити ще

Зеленський - Джонсону: Усі українці із сумом сприйняли новину про вашу відставку

Зеленський - Джонсону: Усі українці із сумом сприйняли новину про вашу відставку
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Борисом Джонсоном. Про це ввечері 7 липня повідомили на сайті Офіса президента України. Зеленський розповів прем’єр-міністру Великої Британії, що вся країна із сумом сприйняла новину про складання повноважень.

- Не лише я, а й усе українське суспільство, яке вам дуже симпатизує. Увесь мій офіс та всі українці вдячні вам за допомогу. Ми не сумніваємося, що підтримка Великої Британії збережеться, але ваше особисте лідерство й харизма робили її особливою, – сказав глава держави.

Володимир Зеленський назвав Джонсона лідером у відстоюванні інтересів України на міжнародній арені.

Він також поінформував  його про розвиток ситуації на фронті. Було обговорено поточний стан і перспективи українсько-британської співпраці. Окрему увагу сторони приділили питанням оборонної взаємодії та політичної підтримки України. Іншою ключовою темою перемовин було розблокування експорту зерна з українських портів.

Борис Джонсон вдень у четверг оголосив про складання повноважень очільника Консервативної партії. У заяві, зробленій на Даунінг-стріт, він запевнив, що Велика Британія й надалі підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно. Джонсон залишиться на посаді прем'єр-міністра, доки консерватори не оберуть нового лідера.

Джонсон був змушений оголосити про відставку після того, як його уряд залишили десятки міністрів і секретарів. Претензій до прем’єра багато всередині королівства.