Завантажити ще

Борис Джонсон оголосив про відставку та звернувся до українців

Борис Джонсон оголосив про відставку та звернувся до українців
Фото: REUTERS/Філ Нобл

Борис Джонсон оголосив про звільнення з посади прем'єра-міністра Великобританії та лідера Консервативної партії. Пряму трансляцію його заяви вели на сайті ВВС.

Джонсон зазначив, що він продовжить виконувати свої обов'язки доти, доки не оберуть нового лідера Консервативної партії, який стане головою британського уряду.

У своєму виступі Борис Джонсон пообіцяв, що підтримка Великобританією України, яка страждає від путінської агресії, збережеться.

– Хочу звернутися до народу України. Я знаю, що ми у Великій Британії продовжуватимемо підтримувати вашу війну за свободу стільки, скільки буде необхідно, - сказав він.

Джонсон пообіцяв всіляко допомагати своєму наслідувачу і додав, що у політиці "немає незамінних людей".

- Стало ясно, що воля парламентської Консервативної партії полягає у тому, щоб був новий лідер цієї партії і, отже, новий прем'єр-міністр. Я домовився із сером Гремом Брейді, головою нашого депутатського корпусу, що процес вибору нового лідера має розпочатися зараз. Графік буде оголошено наступного тижня.

Під час заяви на Даунінг-стріт була присутня дружина Бориса Джонсона Керрі, вона тримала на руках маленьку доньку.

Під час заяви чоловіка Керрі Джонсон тримала на руках доньку. Фото: REUTERS/Peter Nicholls

Під час заяви чоловіка Керрі Джонсон тримала на руках доньку. Фото: REUTERS/Peter Nicholls

Борис Джонсон був змушений оголосити про відставку після того, як його уряд, який спочатку складався зі 120 осіб, залишили майже 60 міністрів і секретарів.

Це спровокував скандал із екс-заступником парламентського партійного організатора Крісом Пінчером. У 2019 році стосовно Пінчера проводилося розслідування за звинуваченням у сексуальних домаганнях до чоловіків. На Даунінг-стріт заперечували, що прем'єр-міністр знав про звинувачення, тому Джонсон призначив його на пост у лютому 2022 року. У вівторок стало відомо, що Борис Джонсон був обізнаний з поведінкою політика. Пінчер пішов у відставку.

За даними Sky News, нового лідера Консервативної партії можуть призначити у жовтні – на момент партійної конференції.

Новини по темі: Борис Джонсон