Завантажити ще

Залужний скасував рішення Генштабу про обмеження переміщення військовозобов'язаних

Залужний скасував рішення Генштабу про обмеження переміщення військовозобов'язаних
Фото: facebook.com/CinCAFU

Генштаб ЗСУ скасовував рішення щодо видачі дозволів на виїзд військовозобов'язаним за межі місця проживання (місця перебування). Про це заявив у Телеграмі головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

- Начальником Генерального штабу Збройних сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання.

Оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів, - написав він.

Рішення прийняли на засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача ЗСУ. 

Залужний підкреслив, що від початку документ стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. 

- Попри це його поява у мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних сил України та військово-політичного керівництва держави, - заявив він.

До цього ЗМІ повідомили, що Володимир Зеленський на закритій нараді наказав скасувати заборону щодо переміщення військовозобов’язаних країною без дозволів. Президент України доручив доопрацювати Порядок зі збереженням обороноздатності країни.

Мова про порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. У Генеральному штабі Збройних сил України 5 липня повідомили, що військовозобов'язані не можуть покидати місце проживання без дозволу військкомату.

Згодом у Генштабі уточнили, що на пересування в межах області дозволу не треба, як і на пересування в межах міста Києва та Київської області. Якщо людина виїжджає за межі області, вона має прибути до керівника ТЦК, уточнити свої дані й отримати дозвіл.

У традиційному вечірньому зверненні Володимир Зеленський зауважив, що у суспільстві з'явилося багато суперечок щодо документа. Він попросив не ухвалювати без нього подібних рішень. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини також звернувся до президента відносно рішення Генштабу.