25 вересня
Завантажити ще

Зеленський незадоволений резонансним рішенням Генштабу щодо військовозобов'язаних та пообіцяв розібратися

Зеленський незадоволений резонансним рішенням Генштабу щодо військовозобов'язаних та пообіцяв розібратися
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський доручив міністру оборони та керівництву Збройних сил України звітувати з приводу дозволів для військовозобов'язаних на пересування Україною. Про це голова держави повідомив у своєму вечірньому зверненні до українців.

- Сьогодні у суспільстві було багато суперечок щодо рішення Генштабу ЗСУ щодо затвердження порядку отримання якихось дозволів для військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Я бачу, що є різні оцінки такого рішення. Є нерозуміння і навіть обурення у суспільстві. Я доручив міністру оборони, начальнику Генштабу та головнокомандувачу ЗСУ доповісти мені всі деталі під час завтрашнього чергового засідання ставки головнокомандувача, - заявив Зеленський.

Голова держави пообіцяв, що розбереться з цієї ситуації і звернувся до Генштабу з проханням подібних рішень не приймати без його погодження.

– Я обіцяю народу з цим розібратися. І прошу надалі Генеральний штаб не схвалювати без мене подібних рішень, - наголосив він.

Йдеться про рішення Генштабу ЗСУ, яким військовозобов'язаним українцям заборонили залишати місце проживання без відповідних дозволів на час воєнного стану в країні. Для пересування за межі області громадянам необхідно отримати відповідний дозвіл.

Пізніше радниця головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного Євгенія Рябека уточнила, що дозвіл із військкомату мають брати лише ті призовники та військовозобов'язані, які змінюють місце реєстрації чи проживання, тобто виїжджають більш ніж на 30 днів. Сам Залужний написав, що жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб найближчими днями з боку військового командування не надавалося.