Завантажити ще

Генштаб підтвердив заборону для чоловіків покидати місце проживання без дозволу

Генштаб підтвердив заборону для чоловіків покидати місце проживання без дозволу
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Військовозобов'язані чоловіки для виїзду з місця проживання повинні отримати дозвіл. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ, посилаючись на норму закону “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року.

- Норма Закону передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки… Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни, - повідомили у Генштабі.

За його даними, порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) розрозбений Генштабом з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.

Раніше Запорізька ОВА повідомляла, що дозвіл на виїзд видають керівники центрів комплектування таким категоріям громадян України:

  • призовникам, яким надано чи які мають право на відстрочку від призову на строкову військову службу, на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочки;
  • особам призовного віку за наявності поважних причин (хвороба або смерть рідних тощо) на термін до 30 діб;
  • військовозобов’язаним та резервістам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації (повний перелік визначено у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”), на термін до одного року, за наявності підтверджуючих документів, але не пізніше дати закінчення права на відстрочку;
  • військовозобов’язаним та резервістам, що були заброньовані на період мобілізації та на воєнний час на термін до 30 діб, але не пізніше дати закінчення терміну дії посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час або дати, зазначеної у витягу із наказу Міністерства економіки України про бронювання;
  • в окремих випадках, за рішенням керівника центру комплектування, решті військовозобов’язаних та резервістів при наявності інших поважних причин з поданням ними відповідних документів на термін до 30 діб.

Кому не потрібно отримувати дозвіл:

  • виключеним з військового обліку. Підставою для виїзду є позначка про зняття з обліку військовозобов'язаного;
  • особам, які вибувають у відрядження і є військовозобов’язаними, заброньованими на період мобілізації та на воєнний час. З собою необхідно мати паспорт, військовий квиток/тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про відстрочення або завірений керівником ТЦК та СП витяг із наказу Міністерства економіки України та посвідчення про відрядження.
  • призовникам, військовозобов’язаним та резервістам, які зняті з обліку для переміщення до іншої місцевості (територіальної одиниці). Підставою є відмітка у посвідченні або у військовому квитку / тимчасовому посвідченні. Такі громадяни мають стати на облік за новим місцем дислокації протягом семи діб від дати зняття з обліку.