Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
3 березня
Завантажити ще

Новий омбудсмен попросив Зеленського втрутитися у рішення Генштабу щодо військовозобов’язаних

Новий омбудсмен попросив Зеленського втрутитися у рішення Генштабу щодо військовозобов’язаних

Новоназначений уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернувся до президента України відносно рішення Генштабу про затвердження Порядку надання дозволу громадянам України, що перебувають на військовому обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі області, в якій зареєстровані такі особи.  Про це Дмитро Лубінець написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

- Викликає занепокоєння відсутність у наказі чіткої регламентації щодо меж регіону, для виїзду за межі якого потрібен такий дозвіл, та мети такого виїзду. Не передбачені наказом і екстрені випадки, коли виїзд для військовозобов’язаного є нагальним і не потребує зволікань (смерть чи хвороба рідних, термінові відрядження по роботі тощо). Також розробниками не враховано спроможність ТЦК та СП (які і до повномасштабної агресії мали можливість приймати відвідувачів раз на тиждень) на опрацювання звернень охочих отримати відповідні дозволи, - написав Лубінець.

Він вважає, що під час опрацювання наказу недотриманий «принцип правової визначеності, який гарантує забезпечення легкості з’ясування змісту права і можливість скористатися цим правом у разі необхідності».  Це може «містити реальну загрозу дотриманню конституційних прав і свобод громадян України, зокрема на свободу переміщення і на працю, та, як наслідок, достатній рівень життя як безпосередньо військовозобов’язаних, так і членів їхніх сімей, а також становить певні корупційні ризики, що є неприйнятним».

Що до рішення Генштабу

Згідно з вказаним документом, призовникам, військовозобов’язаним та резервістам з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час для виїзду за межі місця їхнього проживання (відповідної області України) необхідно отримати дозвіл ТЦК та СП, в якому така особа перебуває на військовому обліку.

Напередодні президент України Володимир Зеленський вже повідомив, що незадоволений даним рішенням Генштабу та пообіцяв розібратися.