Завантажити ще

Суд заарештував майно родичів Медведчука та Козака вартістю понад 80 мільйонів гривень

Суд заарештував майно родичів Медведчука та Козака вартістю понад 80 мільйонів гривень
Фото: dbr.gov.ua

Личаківський районний суд Львова наклав арешт на підприємства родичів підозрюваних у державній зраді народних депутатів Віктора Медведчука та Тараса Козака. Загальна вартість заарештованого майна становить понад 80 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

"Суд задовольнив клопотання слідчих ДБР про арешт рухомого та нерухомого майна, яке належить підприємствам родичів народних депутатів від "ОПЗЖ". Розмір статутного капіталу цих шести підприємств становить понад 80 мільйонів гривень", – зазначено у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, згідно з рішенням суду, майно родичів Медведчука та Козака заарештовано із забороною права на відчуження та розпорядження майном. Йдеться про три земельні ділянки, 11 нежитлових будинків та 126 автомобілів, серед яких - легкові та вантажні авто. У ДБР планують надалі передати арештоване майно до Національного агентства з управління активами.

Кому конкретно належить арештоване майно – прізвищ силовики не розкрили, але зазначається, що родичі Віктора Медведчука та Тараса Козака є суб'єктами кримінальної справи за підозрою у зловживанні владою та порушенні правил охорони чи використання надр і легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Нардепів від забороненої в Україні партії "ОПЗЖ" Віктора Медведчука та Тараса Козака підозрюють у державній зраді та сприянні діяльності терористичної організації у справі про незаконне постачання вугілля з ОРДЛО у 2014-2015-х роках. Обом фігурантам повідомили про підозру у жовтні 2021 року.

У травні 2021 року суд обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, але наприкінці лютого політик втік з-під арешту. На початку квітня втікача затримали українські силовики під час спроби втекти з України. Згідно з рішенням Львівського суду, підозрюваному змінено запобіжний захід - наразі він перебуває під вартою.