Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Два місяці війни у цифрах: наші втрати, герої, гроші та надії

Два місяці війни у цифрах: наші втрати, герої, гроші та надії
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Жахлива, жорстока війна, яку розгорнула в Україні Росія і веде з порушенням усіх міжнародних правил, триває вже 60 днів. Українці сподіваються на мир, але готові боротися з ворогом стільки, скільки потрібно.

Якими були ці 2 місяці війни? "КП в Україні" зібрала основні цифри цього трагічного періоду в історії сучасної незалежної України.

Майже 22 тисячі російських солдатів – такі втрати армії РФ за 60 днів війни проти України. Близько 3 тисяч загиблих та 10 тисяч поранених – втрати української армії.

9741 санкцію запроваджено проти Росії за збройну агресію та територіальні посягання станом на 22 квітня 2022 року. Для порівняння: Іран, Сирія, КНДР, М'янма, Венесуела та Куба за десятки років ізоляції сумарно отримали 9670 обмежень.

3 млн 640 тис. українців залишили країну. Водночас повернутися встигли вже 1 млн. 130 тис. осіб. Такі цифри 23 квітня озвучив голова МВС Денис Монастирський. Понад 7,1 млн українців, за даними ООН, стали внутрішньо переміщеними особами, тобто були змушені залишити свої будинки та переїхати до інших міст та регіонів держави.

208 дітей загинули, а ще 386 дістали поранення з початку російсько-української війни. Але ці цифри не є остаточними, оскільки триває робота щодо встановлення кількості загиблих у місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях. За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, з 24 лютого до 22 квітня Україну загинули 2435 мирних жителів. Ще близько 3 тисяч поранено. Але ці цифри є дуже умовними. Адже лише у Маріуполі, за словами мера Вадима Бойченка, загинуло понад 10 тисяч мирних жителів.

Мільйони українців були змушені через війну залишити свої будинки. Багато хто – назавжди. Фото: REUTERS/Ueslei Marcelino

Мільйони українців були змушені через війну залишити свої будинки. Багато хто – назавжди. Фото: REUTERS/Ueslei Marcelino

11 країнам Україна потенційно пропонує стати гарантами нашої безпеки та відповідним чином задекларувати ці зобов'язання. Таку ідею було озвучено українською стороною на Стамбульських переговорах із представниками РФ.

Близько 10 мільярдів доларів коштує Україні місяць війни. Саме таку цифру назвав президент Володимир Зеленський. Доба військового вторгнення в Україну коштує Росії, за різними оцінками, приблизно $20 млрд. Це і військові, і економічні втрати від санкцій.

15,4 мільярда гривень перерахував НБУ на потреби армії з рахунку, який наповнювався пожертвуваннями небайдужих українців та іноземців.

1 обласний центр вдалося за два місяці повномасштабної війни захопити Росії. Це Херсон. Але навіть в окупації люди намагаються давати відсіч російським загарбникам і там категорично проти ідеї Кремля про референдум за створення «ХНР».

135 Героїв України – стільки українських військових вже були удостоєні найвищих державних нагород. 70 із них – посмертно.

42 звернення від різних країн надійшло до Міжнародного суду в Гаазі через військові злочини Росії в Україні. З кожним днем до нашої країни прибуває все більше міжнародних експертів для розслідування звірств росіян в Україні.

2 іноземні парламенти – Латвії та Естонії - офіційно визнали дії ЗС РФ геноцидом українців.

18 посольств іноземних держав відновили свою роботу у столиці України. До Києва повернулися дипломати ЄС, Франції, Італії, Латвії, Литви, Естонії, Польщі, Туреччини, Чехії, Словенії, Ватикану, Молдови, Ірану, Казахстану, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, Нідерландів. Дипломати Великої Британії заявили, що планують відновити роботу вже наступного місяця. Прес-секретар Білого дому Джен Псакі зазначила, що США також мають намір повернути роботу посольства у Київ, але поки що не можуть назвати терміни.

26 разів президент Володимир Зеленський виступив перед парламентами інших країн та міжнародними організаціями. За цей час український президент провів 294 сеанси захищеного відеозв'язку та понад 230 телефонних розмов.

9 лідерів іноземних держав відвідали Україну від початку війни. Мабуть, найбільш резонансним та обговорюваним став приїзд до Києва британського прем'єра Бориса Джонсона.

В Україні, звичайно, сподівалися на приїзд британського прем'єра – але його візит став несподіванкою. Фото: twitter.com/ukremblondon

В Україні, звичайно, сподівалися на приїзд британського прем'єра – але його візит став несподіванкою. Фото: twitter.com/ukremblondon

1 мільйон доларів – стільки може отримати російський солдат, якщо добровільно передасть ЗСУ «штурмовик», бомбардувальник або корабель 1 або 2 рангу РФ. Такий розмір премії офіційно встановлено Верховною Радою ще 1 квітня. І це не жарт. Також грошову винагороду можна отримати за передачу українським військовим російського танка – 100 тисяч доларів, вертольота – 500 тисяч доларів, РСЗВ – 25-35 тисяч доларів (залежить від калібру).

750 мільйонів доларів - вартість російського крейсера "Москва", який підбили двома ракетами "Нептун" українські воїни. Корабель потонув. Загальна кількість екіпажу на кораблі – 510 осіб. З них, за інформацією РНБО, врятовано 58 людей. Але в Росії абсолютно інша офіційна статистика: один – загинув, 27 – зникли безвісти.

8 пленарних засідань провели народні депутати від початку повномасштабної війни Росії проти України. Депутати традиційно збиралися під куполом парламенту на Грушевського, 5. Особливість «військових» засідань парламенту – вони не анонсуються, а рішення переважно приймаються без обговорення.

1 народний депутат відмовився від мандату. Заяву про складання депутатських повноважень написав Ілля Ківа. Прокуратура повідомила політику підозру у держзраді. Раніше він публічно заявляв, що «українському народу потрібне визволення», тобто підтримував військову агресію Росії. А минулого тижня Ківа попросив політичний притулок у Росії.

До 15 років ув'язнення загрожує народному депутату Віктору Медведчуку. Його звинувачують у державній зраді. Політик напередодні військового вторгнення Росії втік з-під домашнього арешту та 48 днів переховувався. 12 квітня президент Володимир Зеленський повідомив про затримання політика.

11 партій за рішенням РНБО призупинили свою діяльність на час воєнного стану. Причина – зв'язки України з Росією. До "чорного списку" потрапили: ОПЗЖ, Партія Шарія; Наші; Опозиційний блок; Ліва опозиція; Союз лівих сил; Держава; Прогресивна соціалістична партія України; Соціалістична партія України; соціалісти; Блок Володимир Сальдо.

Україна стала 26-ю країною у світі, громадяни якої можуть користуватися супутниковим інтернетом Starlink.

1 місце в рейтингу топ-100 найбільш скачуваних синглів у Великій Британії посіла пісня Pink Floyd з вокалом Андрія Хливнюка Hey Hey Rise Up, в основі якої - гімн українських січових стрільців "Ой, у лузі червона калина". «Hey Hey Rise Up» - перший за 28 років оригінальний запис Pink Floyd, для якого Девід Гілмор зібрав музикантів.

1 тиждень знадобився Україні для заповнення опитувальника, який необхідний для набуття статусу кандидата до Європейського Союзу. Наша країна має високі шанси до кінця червня набути статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

На 50 років заборонено в'їзд до Росії для більш ніж 30 українських артистів та блогерів, які виступають із різкою критикою військового вторгнення російських військ на територію України. Серед персон нон-грата: Потап та Настя Каменських, Іван Дорн, Макс Барських, Андрій Данилко, Тіна Кароль, Світлана Лобода, Антон Птушкін, Дмитро Комаров, Надя Дорофєєва, Джамала та ін.

30% інфраструктури постраждали від російського військового вторгнення. За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, Росія зруйнувала 300 мостів, 8 тис. км доріг, десятки залізничних мостів, на відновлення яких потрібно мінімум два роки.

95% українців переконані у перемозі України. З них абсолютно впевнені – 69%, швидше впевнені – 25%. Такими є підсумки опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 30-31 березня.