Завантажити ще

Прем'єр-міністр України оцінив збитки від нападу Росії у більш ніж трильйон доларів

Прем'єр-міністр України оцінив збитки від нападу Росії у більш ніж трильйон доларів
Фото: t.me/Денис_Смигаль

Київ оцінив збитки для економіки України від нападу Росії у понад трильйон доларів. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" зазначив, що ця сума включає збитки з урахуванням втрат у наступні роки.

– Перше. Прямі інфраструктурні збитки. Це те, що ми втратили в результаті прямого руйнування, – мости, дороги, житло, будівлі, але ці цифри щоденно зростають. Наразі наша оцінка - близько 120 млрд дол. 

Якщо з урахуванням військової інфраструктури та інших цивільних витрат, то понад 270 млрд.

... Друга частина – підрахунок втрат нашої економіки. Це падіння ВВП в розрахунку на місяці, коли у нас будуть тривати бойові дії. Це недоотриманий прибуток та невкладені інвестиції наших підприємств. За нашими розрахунками ця сума складає понад 290 млрд дол.

Третя частина – збитки, отримані державою внаслідок зменшення ВВП у перспективі. До війни у нас були плани, як буде зростати наша економіка. Тепер підприємства, які мали приносити державі доходи, зруйновані. Тому після війни, звичайно, буде суттєво коригування. 

По перших двох частинах збитки станом на початок березня - більше 560 млрд доларів. Це прямі втрати. По третій частині - збитки, пораховані непрямим способом, з урахуванням втрат в наступні роки – складають більше триліона долларів, - сказав Шмигаль.

У березні виконання бюджету за доходами становитиме понад 70%, у квітні показники будуть гіршими. Глава уряду запевнив, що коштів на першочергові потреби – армію, соціальні виплати, медицину - вистачить. Україна отримала доступ до коштів Євросоюзу (1,2 млрд євро), МВФ (1,4 млрд), кредитів та грантів.

- Загалом отримано вже понад 3 млрд доларів. Ще  близько 10 млрд доларів у нас сьогодні в роботі. Це і є наша подушка безпеки, яка буде покривати дефіцит, – сказав Шмигаль.

Прем'єр-міністр закликав бізнес працювати там, де це можливо, аби наповнювати бюджет та фінансувати оборону країни.