1 квiтня
Завантажити ще

Що стало з майном Януковича: колекцію алкоголю ніхто не чіпав, а квартиру та комплекс у Сухолуччі здали в оренду

Що стало з майном Януковича: колекцію алкоголю ніхто не чіпав, а квартиру та комплекс у Сухолуччі здали в оренду
Фото: Євгенія ГУСЄВА

Частину майна Януковича передано до управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами ( АРМА ). До них належить резиденція у Сухолуччі, квартира на Оболонській набережній та низка активів, що знаходяться на непідконтрольній Україні території – на Донбасі та у Криму. Про це в.о. керівника агентства Дмитро Жоравович розповів в інтерв'ю «Головкому».

- "Сухолуччя" та квартира на Оболонській набережній успішно передані в управління приватним суб'єктам, що ефективно використовуються управителями…. Ми уклали договір із керуючим (квартири), він здає її в оренду, частина коштів залишає собі як винагороду за свою діяльність, а частину щомісяця перераховує державі, - наголосив Жоравович.

Він додав, що легендарна колекція алкоголю екс-президента Віктора Януковича все ще перебуває на території Межигір'я. Її досі не продають, бо «суд ще не визначив можливості реалізації».

– Усі активи резиденції знаходяться на відповідальному зберіганні громадської організації, яка отримала відповідні права від прокуратури. Але це зберігання де-факто не дозволяє досягти цілей управління, на які орієнтується АРМА, зокрема йдеться про чітку звітність, сплату податків, перерахування надходжень державі тощо. Нині ми разом з іншими органами почали інтенсивніше працювати над проблемами цього об'єкту та маємо певні зрушення. Думаю, найближчим часом суспільство побачить, яким шляхом керуватиметься "Межигір'я", - запевнив Жоравович.

За його словами, наразі "Межигір'я" не має законно відібраного керуючого, і договір ні з ким не укладено.

– Громадська організація перебуває там на добровільних засадах і, за великим рахунком, нині відсутні надійні гарантії забезпечення цілісності та збереження майна всього комплексу, – наголосив в.о. глави АРМА.

Він додав, що агенція наразі не отримувала доручення охороняти комплекс, «адже таких повноважень у них немає». Він підсумував, що агентство «має сприяти організації цього процесу в межах своєї компетенції». І пояснив, що йдеться про надання пропозицій щодо визначення сторони, з якою підрозділи охоронної структури, наприклад, Нацгвардії, зможуть укласти договір охорони. Іншими словами, АРМА має забезпечити організаційно-юридичний супровід у цій справі.

ДОВІДКА

Резиденція "Межигір'я" розташована у селі Нові Петрівці Київської області. У 2007 році вона була виключена з державної власності та перейшла під управління структур, пов'язаних з екс-президентом Віктором Януковичем. За два дні до Нового року-2022 прокуратура завершила розслідування заволодіння резиденцією "Межигір'я". Справу розглядатиме Вищий антикорупційний суд.

Колекція алкоголю у «Межигір'ї» налічує близько 1000 пляшок. Деякі напої цієї колекції мають більш ніж 100-річну витримку.

Готельно-ресторанний комплекс "Сухолуччя" має площу 30 тисяч гектарів. Янукович заселився туди 2004 року. Він побудував на об'єкті двоповерховий дерев'яний особняк "Акація", який певною мірою є аналогом "Хонки" в "Межигір'ї". Ще один елітний комплекс, так званий "Острів", оточений водою.

Київська квартира Януковича знаходиться на Набережній у Києві. Її заарештували у 2015 році у рамках кримінального провадження щодо неправомірного відчуження майна екс-президентом. Справу розслідує Генеральна прокуратура України.