13 листопада
Завантажити ще

Плани Верховної Ради: подвійне громадянство, пенсії по-новому та обов'язкове створення ОСББ

Плани Верховної Ради: подвійне громадянство, пенсії по-новому та обов'язкове створення ОСББ
Фото: Григорий КОНСТАНТИНОВ

Сьогодні, 25 січня, народні депутати повертаються до пленарної діяльності після п'ятитижневої перерви. Глави депутатських фракцій та груп почнуть працювати на годину раніше за своїх «пересічних» колег. О 9.00 у кабінеті спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука відбудеться закрите засідання керівництва парламенту, голів фракцій та депгруп з міністром оборони Олексієм Резніковим та головою МЗС Дмитром Кулібою. Питання №1 для обговорення – ризики повномасштабної військової агресії із боку Росії.

Кадрове питання та звернення до ООН

Потім о 10.00 розпочнеться безпосередньо пленарне засідання. І стартує воно з півгодини заяв та виступів представників парламентських фракцій та груп. І лише потім депутати перейдуть до розгляду законопроектів та проектів постанов.

Першим питанням на порядку денному проект постанови про відміну прийнятого раніше законопроекту 5572, який перезапускає ринок роялті за використання музичного контенту ресторанами, торговими центрами, фестивалями, радіостанціями, телеканалами тощо. Також депутати планують розглянути проект постанови, який скасовує прийнятий у грудні 2021 року законопроект про регулятор для інтернету та мобільного зв'язку. Згодом парламентарі мають намір розглянути питання про створення тимчасової слідчої комісії для перевірки можливих фактів порушення уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмилої Денисової присяги. У пояснювальній записці до проекту постанови про створення ТСК сказано, що є кілька судових рішень, що Денісова «не в повному обсязі і не всебічно розглянула електронні звернення громадянина Качури, який до неї звернувся».

Серед першочергових питань пленарного засідання Верховної Ради 25 січня – розгляд звернення Верховної Ради до ООН та урядів держав щодо недопущення військового шантажу РФ.

Книжкові сертифікати для дітей та нові повноваження ВАКСу

У першому читанні народні обранці планують розглянути законопроект №6199-1, яким пропонують скасувати перевірку відповідності нормам закону даних про осіб, які набувають у власність земельних ділянок сільгосппризначення для садівництва площею до 0,25 га. Автори законопроекту вважають, що скасування перевірки правонабувачів таких активів спростить порядок отримання ними прав на земельні ділянки та позбавить учасників таких угод від додаткових витрат фінансів та часу.

Далі для розгляду у другому читанні на порядку денному Верховної Ради є законопроект № 5490, який дає право ВАКС розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 (неповага до суду).

У першому читанні слуги народу планують розглянути законопроект, головна мета якого – підтримка та збільшення ринку друкарства та книгорозповсюдження. У цьому документі прописано низку заходів щодо популяризації читання, підтримки українських видавництв та боротьби з контрафактом. Зокрема, парламентарі планують легалізувати видачу безкоштовних дитячих книжкових сертифікатів після народження та з досягненням 14-річного віку (при отриманні паспорта) на суму 0,3 прожиткового мінімуму, тобто 717 грн. Книжковим магазинам, які відповідатимуть критеріям закону, планують відшкодовувати плату за оренду приміщення у розмірі 20% доходів магазину.

На рік депутати мають намір відкласти повний перехід документообігу Верховної Ради на електронні рейки. Відповідний законопроект також є на порядку денному парламенту на 25 січня.

Усім по два паспорти?

Мають намір народні обранці підвищити зі 100 до 150 євро вартість посилок з-за кордону, які не будуть оподатковуватися.

У другому читанні планують слуги народу ухвалити законопроект про запровадження кримінальної відповідальності за підробку Ковід-сертифікатів. Особам, які користуватимуться фейковими ковід-сертифікатами, загрожує штраф від 17 тисяч до 34 тисяч гривень або обмеження волі на строк до двох років. Медпрацівники, які вносять свідомо неправдиву інформацію до медичної документації про вакцинацію, ризикують потрапити на штраф у розмірі від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або навіть потрапити до в'язниці терміном до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Ще один важливий законопроект 25 січня – законопроект № 6103, який зобов'язує громадян України- мешканців багатоквартирних будинків до березня визначитись – вони створюють ОСББ або держава визначає для них керуючу компанію.

Під кінець робочого дня стоїть розгляд у повторному першому читанні законопроекту про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення. Для розгляду у першому читанні значаться два законопроекти (основний та альтернативний), які стосуються впровадження електронних квитків в автомобільному та міському електричному транспорті.

Фінальним акордом пленарного засідання Верховної Ради 25 січня має стати розгляд пакету президентських законопроектів про громадянство. За словами експертів, один із законопроектів Володимира Зеленського створює передумови для легалізації в Україні інституту подвійного громадянства.