Завантажити ще

"Екс-заступник міністра пропаганди" т.зв. "ДНР" Пряхін втік з Києва до Донецька - виявилося, у нього не було запобіжного заходу

Фото: клієнт.фото:24tv

Так званий «заступник міністра інформації ДНР» Володимир Пряхін, затриманий у Києві у лютому 2021 року, повернувся на тимчасово окуповану РФ територію Донбасу (ОРДЛО). Про це з посиланням на його адвоката Світлану Новицьку повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуцы "Медійна ініціатива з прав людини".

Зазначається, що підозрюваний у створенні терористичної організації та замаху на територіальну цілісність України Пряхін не з'явився на призначене на 12 січня засідання Шевченківського суду, а його захист заявив, що він поїхав до хворої мами, яку більше нема кому доглядати. Так, з'ясувалося, що "екс-заступник міністра" не має запобіжного заходу, який міг би завадити йому зробити це.

- Як так сталося, що після затримання Пряхін залишився без запобіжного заходу, невідомо. Жодної ухвали про обрання або відмову в обранні запобіжного заходу Пряхіну в реєстрі знайти не вдалося, - зазначили правозахисники.

Новицька, виступаючи на засіданні, наголосила, що Пряхін спочатку зібрався вивезти хвору матір до України, але вона відмовилася.

- Він поїхав, бо там померла тітка, померла його перша дружина, а діти поїхали на заробітки до іншої країни. Зателефонували сусіди, сказали, що його мати хвора. Він поїхав її забрати, але вона відмовилася їхати, – розповіла Новицька, не надавши при цьому жодних підтверджень даної інформації.

При цьому, відповідаючи на запитання головуючого судді, чи має намір обвинувачений приїжджати до суду, адвокат відповіла ствердно.

СБУ затримала "чиновника" так званої "ДНР" у лютому минулого року. Як вважає сторона звинувачення, він чинив насильство щодо полонених військовослужбовців ЗСУ, а у червні 2015 року його призначили на посаду "заступника міністра інформації" т.зв. "ДНР". Він відповідав за формування інформаційної політики та пропаганди самопроголошеної республіки, публічно закликав населення регіону до підтримки офіційної позиції керівництва т.зв. "ДНР". Також «чиновник» активно пропагував приєднання тимчасово окупованих територій Донбасу до РФ. Пізніше Пряхін переїхав до Києва, де, за даними слідства, працював політтехнологом та піарником проросійських суспільно-політичних структур.

Раніше обвинуваченому по одній із справ щодо в'язниці "ДНР" "Ізоляція" Євгену Бражникову також не обрали запобіжний захід. За даними ЗМІ, він виїхав з України до Франції, де просить політичного притулку.