2 жовтня
Завантажити ще

ОАСК відкрив провадження за позовом Януковича проти Ради, яка усунула його з посади президента

ОАСК відкрив провадження за позовом Януковича проти Ради, яка усунула його з посади президента
Фото: "Комсомольська правда"/Global Look Press

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом колишнього президента Віктора Януковича, який просить визнати недійсною постанову Верховної Ради про усунення його з посади глави держави. Про це повідомила у своєму Фейсбуці представник парламенту у Конституційному суді Ольга Совгиря.

"Окружний адміністративний суд м. Києва відкрив провадження за позовом Януковича В.Ф. до Верховної Ради України у суперечці щодо визнання факту його самоусунення від здійснення конституційних повноважень президента України", - написала Совгиря.

За її словами, суд уже призначив розгляд справи із викликом сторін на 16 лютого 2022 року на 10.15. Адресою для листування позивач вказав російське місто Ростов-на-Дону.

- Позивач просить встановити відсутність у Верховної Ради компетенції (повноваження) на прийняття актів про самоусунення президента України. В ухвалі суду зазначено, що адресою для листування з позивачем є місто Ростов-на-Дону (Російська Федерація), - наголосила представник парламенту в Конституційному суді.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Четвертий президент України Віктор Янукович керрував країною з 2010 року. 22 лютого 2014 року Верховна Рада усунула його з посади глави держави. Янукович покинув територію України і наразі перебуває у Росії. В Україні проти нього ведеться низка кримінальних справ. У 2019 році Оболонський районний суд Києва засудив екс-президента до 13 років позбавлення волі заочно, визнавши винним у державній зраді та підтримці у плануванні, підготовці, розв'язанні та веденні агресивної війни.

Наприкінці листопада Янукович подав позов до ОАСК, у якому просить визнати недійсною постанову Верховної Ради про його усунення з посади президента. Екс-президент звинуватив нардепів у "державному перевороті" та назвав рішення Ради неконституційним.