Завантажити ще

Михайло Подоляк: Немає жодного розчарування у Зеленському, просто держава старого типу чинить опір

Михайло Подоляк: Немає жодного розчарування у Зеленському, просто держава старого типу чинить опір
Фото: Григорій КОСТАНТИНОВ.

Цифри соцопитувань, які показують неприйняття українцями другого президентського терміну Володимира Зеленського, спричинені тим, що громадську думку формують ЗМІ, що належать "конкретним фінансово-промисловим групам". Про це радник глави Офісу президента Михайло Подоляк розповів в інтерв'ю "Фактам", опублікованому 30 грудня.

- Одразу скажу: немає жодного розчарування, але є банальні формуючі контртехнології. Дуже просте пояснення. Ми маємо відверто говорити про таке. Ключове – держава старого типу чинить опір, – заявив Подоляк.

Він додав, що більш ніж 90 відсотків медійного простору, що формує громадську думку, належить конкретним фінансово-промисловим групам, яким зміни "точно ні до чого".

- На жаль, цей простір зараз негативізований. З іншого боку, ця масштабна інформаційна негативна кампанія синхронізована з дивними соціологічними дослідженнями, які з'явилися практично одночасно, причому у великій кількості. Але ж якісне соціологічне дослідження повинно мати якісь тривалі часові проміжки - глибинні дослідження, аналіз, робота з соціальними групами.

Подоляк нарікає, що в Україні практично щотижня ключові соціологічні лабораторії країни вивалюють результати нібито найкрутіших досліджень громадської думки.

- Абсолютно примітивна технологія. Завдання негативної медійної кампанії - затягнути суспільство у стан хаосу, настороженості та нерозуміння того, що буде завтра. А коли людина напружена або насторожена, вона набагато маніпулятивніша і залякана. І легше повірить у найдикіші міфи та фейки, – каже він.

Подоляк вважає, що "суспільство має гуманізуватися" та по-іншому сприймати навколишній світ. А це питання тривалих часових відрізків (5-10-15 років).

- Мені здається, що Володимир Зеленський, на відміну попередників, президент зовсім іншого складу. Він одночасно щодня в операційному режимі вирішує сотні ситуативних завдань та у той же час стратегує інший тип держави, - зауважив радник Єрмака.

ДОВІДКА

Згідно з нещодавніми соцопитуваннями, проти другого терміну Володимира Зеленського майже 64% українців. За жодних обставин за нього не голосуватимуть 32.4% опитаних, при цьому 67.4% вважають, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку.

Водночас у березні, коли рейтинги тих самих соціологічних груп були компліментарнішими для Зеленського, Михайло Подоляк, спираючись на ці дані, констатував упевнене лідерство чинного президента.