Завантажити ще

У Південній Кореї помилували засуджену на 22 роки екс-президента

У Південній Кореї помилували засуджену на 22 роки екс-президента
Фото: КІМ ХОНДЖІ/REUTERS

Уряд Південної Кореї оголосив про спеціальне помилування екс-президента Пак Кин Хе, який відбуває тюремний термін за корупцію. Як пише агентство " Ренхап ", 69-річну політику було включено до списку з 3 094 одержувачів помилування, яких планується звільнити напередодні Нового року.

Рішення про амністію було прийнято з огляду на погіршення її здоров'я. Протягом 2021 року Пак Кин Хе тричі потрапляла до лікарні у зв'язку з хронічними захворюваннями плеча та спини.

Інший колишній президент Південної Кореї Лі Мен Бак, який нині відбуває 17-річний тюремний термін за розтрату та хабарництво, був виключений зі списку осіб, які підлягають помилуванню.

Уряд заявив, що ці рішення прийняті як засіб подолання загальнонаціональної кризи, спричиненої пандемією COVID-19, з метою подолання "сумної історії минулого та досягнення великої єдності серед людей".

Пак Кин Хе була президентом із 2013 по 2017 роки. Її усунули від влади через звинувачення у корупції. У 2018 році її засудили до 30 років ув'язнення. 2020 року термін знизили до 20 років. Ще два роки вона мала провести у в'язниці за вироком про незаконне втручання у процес висування кандидатів правлячої на той момент консервативної партії "Сенурі".

Пак Кин Хе пробула ув'язнення чотири роки та дев'ять місяців.

Тим часом у Північній Кореї лідер КНДР Кім Чен Ин назвав музичний жанр К-рор "злоякісною пухлиною", і пригрозив усім, хто її слухає, в'язницею.

Новини по темі: Південна Корея