Завантажити ще

ЄС затвердив санкції проти ПВК "Вагнер" та трьох енергокомпаній

ЄС затвердив санкції проти ПВК
Фото: Nick Youngson / picpedia.org

Вдень 13 грудня ЄС затвердив нові санкції. До списку потрапили представники групи приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер" та три енергетичні компанії. Про це у своєму Твіттері написав брюссельський журналіст Рікард Йозвяк.

"Санкції проти групи Вагнера, 3 енергетичних компаній, а також 8 осіб, пов'язаних із угрупованням найманців, наразі прийняті", - написав Йозвяк.

Він додав, що рішення буде опубліковане в офіційному журналі ЄС упродовж дня.

Група Вагнера (ПВК «Вагнер») – умовна назва російського приватного збройного формування, про яке вперше у 2015 році написало петербурзьке видання "Фонтанка.ру". "Вагнер" – нібито позивний командира Дмитра Уткіна. У 2017 році голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що група Вагнера причетна до збиття Іл-76, штурму Луганського аеропорту і Дебальцево. У 2017 році США через Україну внесли до списку санкцій формування PMC Wagner.

29 липня 2020 року у Білорусі затримали 33 росіян. Влада Білорусі назвала їх бойовиками приватної військової компанії "Вагнер" і звинуватила у підготовці масових заворушень перед президентськими виборами. Через два тижні 32 затриманих повернулися до Росії. Ще один залишився у Білорусі, бо в нього, окрім російського, було й білоруське громадянство.

Україна просила видати 9 осіб із українським громадянством через те, що вони воювали на Донбасі на боці противника, але Білорусь відмовила.

17 листопада Bellingcat опублікувала розслідування у справі "вагнерівців". У ньому екс-глава Головного управління розвідки Міністерства оборони Василь Бурба заявив, що перенести спецоперацію попросив Андрій Єрмак. 19 листопада в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" Бурба наголосив, що відстрочка операції спричинила її провал.

30 листопада Рада на засіданні схвалила попередній звіт комісії, яка з'ясовувала обставини провалу операції з "вагнерівцями". Того ж дня Єрмак дав свідчення у справі "вагнерівців" ДБР. 

Новини по темі: ПВК Вагнер Санкції