Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

В Україні хочуть штрафувати за публічне заперечення російської агресії та окупації - пропозиція Кабміну

В Україні хочуть штрафувати за публічне заперечення російської агресії та окупації - пропозиція Кабміну
Фото: kmu.gov.ua

Кабінет міністрів України на засіданні 9 грудня схвалив два проекти законів про відповідальність за публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, публічне заперечення тимчасової окупації Росією територій у Донецькій та Луганській областях, Криму та Севастополі. Документи будуть направлені до Верховної Ради.

Як повідомив глава уряду прем'єр Денис Шмигаль, документи стосуються лише публічних осіб і важливі для національної безпеки України.

За його словами, заперечення озброєної агресії має супроводжуватись притягненням до відповідальності, оскільки такі заяви легітимізують відчуження українських територій. Поки що йдеться про адміністративне покарання.

- Це точно не про свободу слова, а про сприяння агресорові. На жаль, на 8-му році війни в Україні знаходяться політики, які цього не розуміють, - заявив Шмигаль.

Які штрафи запровадять за заперечення російської агресії

За публічне заперечення агресії та окупації, а також спроб Російської Федерації легалізувати та легітимізувати анексію тимчасово окупованої території України накладатимуть штрафи у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень, за повторне заперечення – від 34 до 51 тисяч гривень.

Суб'єктами правопорушень у цій статті є "національні та іноземні громадські діячі, особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, політично значущі особи".

Що вважається публічним запереченням агресії РФ

Відповідно до проекту закону, під публічним запереченням збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації Російською Федерацією територій України слід розуміти хоча б одне відкрите звернення до однієї особи, в якому виражається будь-яка письмова вказівка та/або графічне зображення тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській. областях у межах державного кордону іноземної держави або як окремого територіального суб'єкта за межами державного кордону України.

Таке публічне заперечення реалізується - в основному, але не виключно - шляхом опублікування в пресі, передачі по радіо, телебаченню або з використанням інших засобів масової інформації, через поширення в Інтернеті або з використанням інших засобів телекомунікаційного зв'язку, повідомлення в публічних виступах, демонстрацію в громадських місцях плакатів, гасел і т.п., а також розповсюдження листівок чи інших друкованих матеріалів.

Під публічним запереченням спроб Російської Федерації легалізувати і легітимізувати анексію тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та міста Севастополя слід розуміти хоча б одне відкрите звернення до більш ніж однієї особи, в якому виражається будь-яке письмове заперечення дій Російської Федерації та її посадових осіб, у тому числі у сфері зовнішніх зносин, надання юридичної сили нормативно-правовим актам і документам, виданим органами влади Російської Федерації щодо тимчасово окупованої території після 20 лютого 2014 року.

"Публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, тимчасової окупації Російською Федерацією територій України визнається наругою над жертвами розв'язаної Російською Федерацією агресивної війни проти України, приниженням гідності Українського народу, є протиправним та тягне за встановлені законом правові наслідки", - йдеться у проекті змін "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".