Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Зустріч Байдена та Путіна: перший обіцяє довгу розмову, другий не збирається коментувати підсумки

Зустріч Байдена та Путіна: перший обіцяє довгу розмову, другий не збирається коментувати підсумки
Фото: kremlin.ru

Після зустрічі в Женеві влітку цього року президенти США та Росії вирішили обговорити сьогодні виконання взятих на себе домовленостей. Тоді глава США Джо Байден наголошував: щоб зрозуміти, чи домовилися вони з Путіним про щось або просто побалакали, необхідно від 3 до 12 місяців. Граничний термін у півроку ось-ось настане – і що?

Основною темою зустрічі (не особистою, а через відеозв'язок) стане Україна. Захід настільки сильно висловлює традиційне занепокоєння - цього разу стягуванням російських військ до кордонів з Україною, що проігнорувати таку проблему або віджартуватися, як це любить робити Путін («це відпускники, що заблукали», наприклад), не вийде. Все голосніше звучить слово «війна», а не нейтральний «конфлікт» чи зовсім беззуба «агресія».

Звичайно, Кремль уголос заперечує такі плани, але, судячи з того, що Донецьком потроху знову почала кататися важка техніка, нагнітання набирає обертів. Путін акцентуватиме на тому, що російська армія знаходиться біля українських кордонів виключно з метою запобігання «воєнному освоєнню України з боку НАТО». Але коли настане момент цього самого «освоєння», коли переповниться чаша російського терпіння, замішаного на переляку, - хто зна…

Як варіант: погрожуючи зброєю біля кордону, Росія, на думку різних експертів, створює напруженість, щоб натиснути на американців, які мають натиснути на українців та змусити їх виконувати Мінські угоди.

Білий дім повідомив, що Джо Байден збирається також «висловити занепокоєння військовою активністю Росії на кордоні з Україною та підтвердити підтримку США суверенітету й територіальної цілісності України».

Росію лякає той факт, що підтримку США виражають у вигляді постачання Україні летального сучасного озброєння та навчання військовослужбовців за стандартами НАТО. Загалом розширення НАТО на схід – тема болюча для росіян. Америка заспокоює, мовляв, житимете мирно - не буде боляче.

- Ми працюємо над кількома рішеннями, щоб Путіну було дуже-дуже важко здійснити військову ескалацію проти України,

Байден заявляв напередодні зустрічі.

Що ж, атмосфера переговорів явно не буде спокійною – дві величезні країни знову схрестили багнети, як півстоліття тому, оголосивши один одному холодну війну. Чи будуть практичні результати від цього напруженого «відеобою» - дізнаємось увечері.

Або не дізнаємось... Відеодзвінок відбудеться у закритому режимі захищеним каналом спецзв'язку. Заяв Путіна після зустрічі, як повідомив його речник Дмитро Пєсков, не планується. Президент Байден лише натякнув, що «очікує на тривалу розмову» з російським колегою.

Окрім українського питання сторони обговорять тему Афганістану, Ірану, Лівії та Сирії. Поговорять також про проведення саміту постійних членів Ради Безпеки ООН, який хоче організувати Росія.