Завантажити ще

Заступник голови МЗС Єгор Божок йде у відставку, причин не називає

Заступник голови МЗС Єгор Божок йде у відставку, причин не називає
Фото: УНИАН.

Заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок у четвер подав у відставку з посади. Про це дипломат 2 грудня повідомив у Твіттері.

"Прошу звільнити мене з посади заступника міністра закордонних справ України за власним бажанням", – йдеться у тексті заяви, копію якої Божок доклав до посту.

Коментуючи своє рішення, він зазначив, що розповість про його причини згодом.

"Подав у відставку. Чому? Настане час - розповім. Дякую всім, з ким 20 років пліч-о-пліч стояв на захисті інтересів України на міжнародній арені. Маю честь!" – написав заступник глави МЗС.

Кабінет міністрів України призначив Єгора Божка (1980 р.н.) заступником міністра закордонних справ України 13 березня 2013 року. Він має ранг Надзвичайного та Повноважного посла.

2002 року Єгор Божок закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2000 році – магістерську програму з європейської політики у Брюссельському університеті.

Володіє українською, англійською, французькою та російською мовами. Свою кар'єру розпочав у Департаменті контролю за озброєннями Центрального апарату МЗС України.

У 2013-2015 роках Божок був порадником-посланником, заступником Голови Місії України при НАТО. У 2015–2017 роках - в.о. глави Місії України при НАТО. У 2017-2019 роках очолював СЗР України.

У червні 2020 року Кабмін усунув Божка від виконання обов'язків заступника міністра закордонних справ на його прохання, коли той фігурував у справі про перевищення службових повноважень колишнім президентом Петром Порошенком. Справа стосувалася призначення указом Порошенка першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки скандального Сергія Сьомочка у липні 2018 року. На той час СЗР очолював Божок.

На виконання президентського указу Божок видав наказ, згідно з яким рішення президента було оголошено особовому складу служби, а Сьомочко розпочав виконання своїх обов'язків. ДБР заявляло, що Порошенко схилив Божка до незаконного рішення. Проте Печерський районний суд Києва 21 січня 2021 року ухвалив рішення скасувати як незаконну та безпідставну підозру Божку у кримінальній справі про перевищення Порошенком службових повноважень. У квітні 2021 року Божок попросив повернути його на посаду.